Koncerty

Spiš Rock fest 2019 prinesie pred Redutu pestrú hudobnú nádielku

Domáci festival Spiš Rock fest v Spišskej Novej Vsi sa uskutoční v sobotu 14. septembra 2019 od 15:00 hod. na veľkom pódiu pred Redutou v Spišskej Novej Vsi a vstup je ako každoročne zdarma. Festival sa koná v spolupráci a za podpory mesta Spišská Nová Ves a Mestským kultúrnym centrom.

Spiš Rock fest je hudobný festival, ktorý ma dlhoročnú tradíciu a náväznosť na podujatie Spišský Rock, alebo kedysi aj Spišská rocková liga. Koná sa s rôznymi prestávkami, či obmenami už od druhej polovice 70-tych rokov.

Je to jediný open-air priestor pre kapely zo Spiša či okolia predstaviť sa na domácom festivalovom pódiu a v niektorých ročníkoch sa dokázalo napriek neľahkým podmienkam zabezpečiť a pozvať aj zahraničných hudobných hostí z Česka, Poľska či Maďarska. 

“Tento rok sa mi podarilo vyskladať veľmi zaujímavý program a teším sa, že prijali pozvanie hlavne kapely a interpreti, ktorí budú na festival hrať po prvýkrát. Festival odštartuje gitarový mág David Bradavek, pokračovať bude nová spišská formácia Freetimers zostavená skúsenými a známymi muzikantmi z domácej scény, po nich sa predstavia hostia z Prešova blues-rocková kapela Introverdikt, gelnický okres budú zastupovať hard-rockeri z kapely Pasia, na scénu sa po niekoľkých rokoch vracia energická grunge-crossover formácia z Popradu kapela DVD Lucy, po nich sa predstaví domáca punková legenda Cliftons a na záver vystúpia hostia zo Žiliny, svieža beat-punk-rollová kapela Ja Ty a Rolo.” priblížil organizátor festivalu Martin Hlavatý.

To Top