SPM – ani veľká hlava vám nemôže zabrániť v založení úspešnej kapely!

0
21
views

“Mal som asi 14 rokov a u kamaráta sme len tak dvaja zo srandy nahrali do počítača prvú pieseň s názvom Spotená riť a šli sme ju dať na Bandzone.” – hovorí líder a zároveň jediný pôvodný člen kapely – Jakubko. Vtedy nevedel, že kapela by sa mohla volať aj serióznejšie, lebo predsa – nikdy nevieš, čo príde… Sedembolestný panic Mário (alebo skrátene SPM) je názov kapely zodpovedajúci najvyššiemu štádiu puberty. Chalani nie sú antikristi ani nemajú nič proti veriacim. Názov im jednoducho zostal a funguje aj dnes.

SPM bola pôvodne bánovecká kapela (čítaj ako: patriaca k Bánovciam nad Bebravou). Po skončení strednej školy odišiel jeden gitarista rozvíjať svoj talent do Londýna a jeho zástupca sa po roku tiež zbalil a odcestoval do Nemecka. V okolí Bánoviec už nebolo gitaristu hodného pôsobenia v SPM, a tak sa chalani rozhodli skončiť. Väčšina z nich sa rozpŕchla do práce a zakladajú rodiny, Jakubko však ostal nezaradený študent.

Celé leto sa uňho nieslo v znamení pokapelových depresií a preto sa v Žiline spojil so spolužiakom – bubeníkom Samčom. “Oslovili sme kamaráta Martina ten súhlasil a chýbal nám posledný článok. Jedného dňa doniesol Martin do skúšobne kamaráta Libora. Ten najprv na konkurze musel polepiť strop skúšobne polystyrénom a až potom nám ukázal že vie hrať aj na gitare. Ale aj po pol roku mu stále hovoríme, že je len v konkurze… nech sa snaží chalanisko!” hovorí vždy vtipný Jakubko, ktorý je zároveň spevákom, basgitaristom aj textárom kapely.

Inšpiráciu pre nové skladby berú chlapci pri úplne bežných činnostiach ako je cesta vlakom, natieranie masla na chlieb alebo pri pohľade na mierne hendikepovaných ľudí, čoho príkladom sú skladby Ploché nohy, Veľká hlava alebo S.O.S. SPM sa nehrajú na žiadnych básnikov alebo srdcervúci boyband. Texty riešia bežné študentské problémy (songy Matematika, Vrátnica), v skladbe Raz dajú návod ako byť slávny rockový hudobník a na detstvo si zaspomínaš pri počúvaní Som vďačný. Okrem chytľavých a vtipných textov tiež treba vyzdvihnúť hudobnícke výkony. Chalani sú aj po tejto stránke veľmi schopní a snažia sa neustále zlepšovať a byť v skúšobni vždy, keď im to povinnosti dovolia.

Hlavným cieľom pre kapelu je čo najviac koncertovať, precestovať Slovensko a hrať, hrať, hrať. Na oficiálnom youtube kanáli bol nedávno zverejnený ich prvý klip. “Chceme našu hudbu dostať k ľuďom. Sme ešte vo fáze keď peniaze absolútne neriešime. Keď dostaneme peniaze za cesťák zahráme hocikde (aj v Ludaniciach či v Radobici :D) .. V skratke, pravidelne hrať a mať aspoň pár ľudí pod pódiom – to by nám bohato stačilo. A čo chystáme, no my tak kontinuálne (sleduj to slovo čo som dal, haha) vydávame songy, ale cez leto chceme určite spraviť a vydať debutový album.”

Sedembolestný panic Mário teda plánuje veľké veci a ich doterajšia úroveň predpovedá, že sa je na čo tešiť.

Počuť SPM môžeš tu: http://bandzone.cz/sedembolestnypanicmario