Zaujímavosti

Spoko predstavuje nový singel a EP láska na druhú

Frontman kapely Smola a Hrušky Jozef Spoko Kramár úspešne pokračuje vo svojej sólovej tvorbe. Po vydaní niekoľkých úspešných singlov ako Plamene, Na Vlnách a rádiového hitu Aj ty to tak cítiš, teraz prichádza s ďaľšou novinkou s názvom Láska2, ktorá má rovnaký názov ako jeho debutové sólové EP.

“Skladba sa rodila a dozrievala dlhší čas. Snažil som sa v nej zachytiť moje pocity z komplikovaných vzťahov, ktoré som zažil. V texte piesne sú zobrazené príbehy, keď som sa ocitol v nešťastnej situácii, ktorá dopadla zle mojou vinou. Ako to v živote býva, karma nečakala a ocitol som sa zrazu aj na tej druhej strane. Všetko sa muselo zahojiť časom.”: prezradil Spoko.

“Námet na song bol jasný, ale pracovať s ním som začal, až keď mi napadol názov a termín skladby Láska², ktorý ma fascinoval svojou obrazotvornosťou. Myslím, že fanúšikovia sa určite nájdu v niektorej z postáv môjho pohľadu na tieto citlivé vzťahové situácie.“: opisuje zrod novej skladby Jozef Spoko Kramár.

Videoklip ku skladbe sa natáčal v priestoroch reštaurácie a baru Fusion restaurant v Spišskej Novej Vsi a natáčal ho kameraman a fotograf Peter Regec. Hlavnú úlohu si zahrala Bianca Jančurová z tanečnej skupiny Denzz Industry a Divadelného sveta. Okrem Spoka, ktorý nahral väčšinu nástrojov, sa na skladbe hudobne podieľali aj basgitarista Ján Matúš, ale aj Martin Pižem z kapely Smola a Hrušky, ktorý do skladby nahral gitaru. V zboroch môžete počuť speváčku Mirku Miškechovú, ktorá nahrala svoj vokálny part počas nahrávania singlu Aj ty to tak cítiš.

To Top