Viac

Spolupráca Šaša Fifa a Vierky s nezávislým vydavateľstvom LibertySpace

Fifo a Vierka prešli na turné s úspešným predstavením Fifo, Vierka a začarované prasiatko po celom Slovensku a preto sa rozhodli zachovať námet rozprávky a  vydať rozprávkovú knihu. Samozrejme k tomu potrebovali partnera, ktorý by im s vydaním knihy pomohol. 

Tento nápad zaujalo nezávislé vydavateľstvo LibertySpace na čele s Radkom Bovanom, ktoré vydáva časopis Lienka a knihy od rôznych autorov + na budúci rok pripravuje aj ďalší vynovený časopis Zipso.  Po niekoľkých rokovaniach prišlo ku krásnej spolupráci a rozprávková knižka ,, Fifo, Vierka a začarované prasiatko´´ z dielne autorov Vierky Šustekovej a Martina Filipa uzrie už čoskoro svetlo sveta. Spoločne s deťmi sa vydajú zachrániť prasiatko Kvík, ktoré zaklial zlý škriatok Špinko. Knižka bude plná farebných obrázkov,  ktoré  ilustrovala výtvarná ilustrátorka a pedagogička Anna Gajová, (www.artgajova.sk).  

A to nie je všetko – divadielko Šašo FIFO a priatelia budú mať v každom čísle časopisu Lienka kreslený rozprávkový komix, kde sa dozviete ako sa Fifo a Vierka dostali do rozprávky, ako to chodí vo Fifolandii a ako žijú rozprávkové zvieratká. Časopis Lienka má totiž od septembra 2018 úplne nový šat.

Čítať viac!
FESTÍK bude mať fantastický sprievodný program, okrem hudby sa na ňom bude aj veľa športovať!

Zmenil sa celkový rozsah, dizajn, obsahová náplň a jeho hlavnými postavičkami sa stali – dvojičky Riki a Niki. Lienka sa stala časopisom , ktorý spája u detí hravosť s ľudskými hodnotami a podporuje ich nielen v kreativite, ale aj v slobodnom rozhodovaní sa a zodpovednosti. Nechýba v ňom humor i veľké množstvo súťaží, ale zámerom je približovať deťom aj vlastnosti ako sú vďačnosť, úprimnosť či odvaha. Presne tak ako Fifo a Vierka učia deti na predstaveniach. 

Kde a ako si môžete kúpiť knižku alebo časopis ? Pri ročnom predplatnom vynoveného hodnotovo-hravého časopisu  pre deti a ich inšpirátorov Lienka je knižka úplne zdarma. Samostatne si ju budete môcť zakúpiť už od októbra aj na predstaveniach Fifa a Vierky, na webe www.sasofifo.xyz/eshop, na stránkach časopisu www.elienka.sk/shop a neskôr vo vybraných kníhkupectvách.

Fifo a Vierka by sa radi touto cestou poďakovali vydavateľstvu LibertySpace a Radkovi Bovanovi za spoluprácu pri vydaní knihy  a možnosť byť súčasťou detského časopisu. 

To Top