Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Spolupráca Šaša Fifa a Vierky s nezávislým vydavateľstvom LibertySpace

Fifo a Vierka prešli na turné s úspešným predstavením Fifo, Vierka a začarované prasiatko po celom Slovensku a preto sa rozhodli zachovať námet rozprávky a  vydať rozprávkovú knihu. Samozrejme k tomu potrebovali partnera, ktorý by im s vydaním knihy pomohol. 

Tento nápad zaujalo nezávislé vydavateľstvo LibertySpace na čele s Radkom Bovanom, ktoré vydáva časopis Lienka a knihy od rôznych autorov + na budúci rok pripravuje aj ďalší vynovený časopis Zipso.  Po niekoľkých rokovaniach prišlo ku krásnej spolupráci a rozprávková knižka ,, Fifo, Vierka a začarované prasiatko´´ z dielne autorov Vierky Šustekovej a Martina Filipa uzrie už čoskoro svetlo sveta. Spoločne s deťmi sa vydajú zachrániť prasiatko Kvík, ktoré zaklial zlý škriatok Špinko. Knižka bude plná farebných obrázkov,  ktoré  ilustrovala výtvarná ilustrátorka a pedagogička Anna Gajová, (www.artgajova.sk).  

A to nie je všetko – divadielko Šašo FIFO a priatelia budú mať v každom čísle časopisu Lienka kreslený rozprávkový komix, kde sa dozviete ako sa Fifo a Vierka dostali do rozprávky, ako to chodí vo Fifolandii a ako žijú rozprávkové zvieratká. Časopis Lienka má totiž od septembra 2018 úplne nový šat.

Reklama

Zmenil sa celkový rozsah, dizajn, obsahová náplň a jeho hlavnými postavičkami sa stali – dvojičky Riki a Niki. Lienka sa stala časopisom , ktorý spája u detí hravosť s ľudskými hodnotami a podporuje ich nielen v kreativite, ale aj v slobodnom rozhodovaní sa a zodpovednosti. Nechýba v ňom humor i veľké množstvo súťaží, ale zámerom je približovať deťom aj vlastnosti ako sú vďačnosť, úprimnosť či odvaha. Presne tak ako Fifo a Vierka učia deti na predstaveniach. 

Kde a ako si môžete kúpiť knižku alebo časopis ? Pri ročnom predplatnom vynoveného hodnotovo-hravého časopisu  pre deti a ich inšpirátorov Lienka je knižka úplne zdarma. Samostatne si ju budete môcť zakúpiť už od októbra aj na predstaveniach Fifa a Vierky, na webe www.sasofifo.xyz/eshop, na stránkach časopisu www.elienka.sk/shop a neskôr vo vybraných kníhkupectvách.

Fifo a Vierka by sa radi touto cestou poďakovali vydavateľstvu LibertySpace a Radkovi Bovanovi za spoluprácu pri vydaní knihy  a možnosť byť súčasťou detského časopisu. 

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Názov CD je rovnomenný ako názov ich predstavenia, či knižky (vydanej v roku 2018) Fifo, Vierka a začarované prasiatko.  Po celom Slovensku mohli deti spolu...

Zaujímavosti

Miro Jaroš má nový veselý klip k pesničke „Dospelý“. Hovorí o tom, že pre deti sú ich rodičia hrdinami a je jedno, aké majú zamestnanie, pretože všetky...

Správy

Hudobný portál music ZONE prichádza s novým formátom pre deti a ich rodičov. Na webe nájdete detské podujatia, tipy na výlet, hračky, pesničky a...

Koncerty

Populárna hudobná dvojica – malá speváčka Hanička a jej kocúrik Murko – vyrážajú na svoje jarné koncertné turné. Je nemožné pomýliť si ich s...