Spoznajte legendárne gitary Lea Fendera dotiahnuté do dokonalosti – Značka G&L už aj u nás!

0
37
views

V roku 1965 Leo Fender predal svoju firmu Fender a začal navrhovať nástroje pre spoločnosť Music Man. Po vzájomných nezhodách z tejto firmy odišiel, vytvoril firmu G&L a rozhodne spravil dobre!

Gitary a basgitary G&L sú vysoko cenené u mnohých známych hudobníkov a zberateľov, pretože sú to legendárne nástroje dotiahnuté do dokonalosti a moderného zvukového ako aj vizuálneho prevedenia. Sám Leo Fender o týchto nástrojoch povedal : „Sú to najlepšie nástroje aké som kedy postavil“.

Gitarová a produkčná spoločnosť G&L bola založená Leo Fenderom, George Fullertonom a Dale Hyattom v roku 1980. Skratka firmy sa skladá s iniciálou mien Leo a George.  Nástroje G&L sú stará dobrá klasika s modernými inováciami.

V tomto článku si predstavíme jednotlivé modely, ktoré sú dostupné na www.muziker.sk

Classic Bluesboy predstavuje finálnu podobu prvej masovo vyrábanej gitary s jedným výrezom a šróbovaným krkom. Pre hráčov, ktorý hľadajú nezameniteľný guľatý zvuk klasického humbuckeru v polohe pri krku gitary, Bluesboy prináša skvele vyvážený pár G&L alnico humbuckeru a single-coil Magnetic Field Design v kobylkovej polohe. Táto legendárna gitara je dotiahnutá do dokonalosti práve vďaka telu z bahenného jaseňa, výnimočnému dizajnu a skvelým snímačom.

2

Pre punkových hráčov firma G&L vyrobila model Fallout, ktorý si berie inšpiráciu z originálnych modelov G&L SC, ktoré si muzikanti ako Mark a Bob Mothersbaugh-ovci a Robert Poss upravili na svoj obraz. Vďaka tomu sa SC-2 zrodila ako štýlová, pohodlná a ľahká gitara, ktorá odolá aj tomu najhrubšiemu zaobchádzaniu na pódiu. Táto štýlová raketa je vybavená dvojicou Alnico snímačov: skvelým P-90 a mäsitým rozopínateľným humbuckerom.

3

G&L Ascari je dieťa troch legiend gitarového neba! Výsledok spolupráce troch zásadných mien v biznise výroby elektrických  gitár. Model je založený na prototype, ktorý navrhol zakladateľ firmy George Fullerton na popud Lea Fendera. Na konečných návrhoch sa podielal Paul Gagon a Grover Jackson, zakladateľ firmy Jackson. Gitara sa vyznačuje ALNICO humbucker snímačmi, TONE PROS kobylkou a lepeným krkom.

1

G&L Comanche bolo posledné slovo Lea Fendera v kauze Startocaster. Prvá vec, ktorá každému udrie do očí, je charakteristický vzhľad snímačov MFD z Coll, ktoré navrhol sám Leo Fender. Tieto snímače prinášajú veľmi jasné výškové pásmo a robusné basy. Najväčším prekvapením je nulový brum, ktorý je tak charakteristický pre gitary vyrobené v 60-tych rokoch.

4

G&L ja značka, ktorá určite stojí za povšimnutie a veríme, že si nájde miesto aj vo Vašej kapele. Všetky dostupné modely gitár a basgitár nájdete na http://www.muziker.sk/gl. Vychutnajte si starú dobrú klasiku v modernom šate a pripomeňte si tak legendy, ktoré stoja za výrobou týchto legendárnych nástrojov.