Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Správa pre hudobných fanúšikov po celom svete: „piatky sa stávajú dňom hudobných noviniek“!

Dňa 10. 7. 2015 dôjde k spusteniu „Hudobných piatkov“, ktoré sa stanú jednotným dňom pre vydávanie hudobných noviniek. Tento krok, ktorý celosvetovo realizujú jednotlivé vydavateľstvá, maloobchodníci a umelci, znamená, že fanúšikovia už nebudú musieť čakať niekoľko dní, než sa novinky dostanú na ich národný trh.

new music fridays

Až do teraz bola hudba vydávaná v rôznych krajinách odlišne. V pondelok bola vydávaná na trhoch, ako je Francúzsko a Veľká Británia, následne v utorok v USA a Kanade a v piatok napr. v Austrálii a Nemecku. To sa zmení dňa 10. júla, kedy novinky začnú na celom svete vychádzať vždy v piatok o 00:01 miestneho času.

Fanúšikovia teraz budú môcť získať novú hudbu po celom svete v rovnaký deň! Skončí tak doba, keď sa fanúšikovia nemohli legálne dostať k hudbe, ktorá už bola na ostatných trhoch sprístupnená.
Ak myslíš na novú muziku …, mysli na piatok

Reklama
Dievčenská skupina Feel3 prichádza s letným hitom Jambarino

„Hudobné piatky“ sú pre umelcov a pre vydavateľstvá príležitosťou na zvýšenie povedomia o novo vydávanej hudbe. Je jedno, odkiaľ fanúšikovia pochádzajú, odteraz už budú vedieť, že piatok nie je len „začiatok víkendu“, ale že je to tiež deň pre hudobné novinky.

Iba mesiac pred začatím „Hudobných piatkov“ máte možnosť zoznámiť sa so značkou, ktorá bude sprevádzať prechod na „Hudobné piatky“. Bude k dispozícii vo viac ako desiatich jazykoch po celom svete.

Spotrebitelia, ktorí hľadajú informácie o prechode na piatok, ako na deň pre vydávanie noviniek, môžu navštíviť webové stránky www.newmusicfridays.com, ktoré obsahujú všetky podrobnosti o chystaných zmenách.

Reklama

Plán zmeny

Prípravy na prechod na „Hudobné piatky“ sa týkajú jednotlivých vydavateľstiev, distribútorov a maloobchodníkov, ktorí spoločne pracujú na prekonfigurovaní svojich dodávateľských reťazcov a marketingových zvyklostí. V tejto dobe tiež dochádza k zmene hudobných rebríčkov v jednotlivých krajinách tak, aby zodpovedali novému medzinárodnému dňu pre vydávanie noviniek. Hitparády vydávané ČNS IFPI sú už niekoľko rokov zverejňované za obdobie piatok-štvrtok, preto u nás v tomto segmente žiadne zmeny nenastanú.

Titulnú skladbu k filmu Známi neznámi naspieval Tomáš Maštalír s Tinou

Prechod na „Hudobné piatky“ sa uskutoční v rámci viac ako 45 hudobných trhov po celom svete. Len 11 krajín z tohto počtu v súčasnosti už vydáva novinky v piatok, zatiaľ čo ostatní budú musieť zmeniť deň pre vydávanie albumov a singlov.
Prechod na celosvetové „Hudobné piatky“ je dozorovaný medzinárodnou riadiacou skupinou zloženej z nasledujúcich organizácií:

Reklama
  • IFPI, reprezentujúca približne 1.300 nahrávacích spoločností po celom svete;
  • WIN-Impala, reprezentujúca nezávislé nahrávacie spoločnosti po celom svete;
  • FIM, reprezentujúca zväzy a združenia hudobníkov po celom svete;
  • Featured Artists Coalition, reprezentujúca britských umelcov;
  • Entertainment Retailers Association (ERA) – (Veľká Británia);
  • The Music Business Association (Music Biz) – (USA).
Vypočujte si horúci hit Mirror nórskej speváčky Sigrid od Slovákov z Kiss My Ex!

Ďalšie informácie o „Hudobných piatkoch“ sú dostupné na: www.newmusicfridays.com.

Informáciu o tom, kto podporuje „Hudobné piatky“, nájdete na: www.newmusicfridays.com.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: