Správy

Star Wars: Epizóda IV – Nová nádej v sprievode Pražskej filharmónie!

8. októbra sa v bratislavskej INCHEBA EXPO uskutoční slovenská premiéra premietania filmu zo ságy Star Wars so živým hudobným sprievodom. Na veľkom plátne diváci uvidia prvýkrát natočený film série Star Wars s podtitulom Nová nádej. Film bude sprevádzať kompletná Pražská filharmónia, ktorý zahrá mnohokrát oceňovanú hudbu skadateľa Johna Williamsa. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Od obdobia, kedy mali fanúšikovia na celom svete možnosť prvýkrát vidieť film zo série Star Wars už uplynulo viac ako 40 rokov. Film sa stal kultom, ikonou a úplným prelomom v oblasti kinematografie. Postavy, príbeh aj spracovanie filmu zásadne zmenilo všeobecné vnímanie a pristupovanie k filmu ako takému. Dôležitou súčasťou filmu sa stala tiež nezabudnuteľná a všeobecne známa hudba skladateľa Johna Wiliamsa. Fanúšikovia budú mať možnosť zhliadnuť film na veľkolepom plátne a 

v sprievode živej hudby v podaní rešpektovanej Pražskej filharmónie. Pre fanúšikov na Slovensku je to prvýkrát, kedy bude jeden z dielov Star Wars takto uvedený.   

„Sme potešení, že fanúšikovia Hviezdnych vojen budú mať prvýkrát na Slovensku  možnosť vidieť legendárny film so živou hudbou. Od prvých melódií až po poslednú notu z pera Johna Williamsa sa jedná o úplne prelomové dielo, ktoré zmenilo vnímanie filmovej hudby,“ povedal za Disney Channel, ktorý vlastní práva na film, Grant Watmuff. 

Hudobný skladateľ John Williams je známy predovšetkým vďaka svojej hudbe ku všetkým deviatich natočeným filmom ságy Star Wars. Za tú, ktorú nahral k prvému natočenému filmu – Nová nádej, získal v roku 1977 cenu Oscar. Za prácu na ostatných filmoch Hviezdnych vojen si následne vyslúžil ďalšie štyri nominácie ocenení Americkej Akadémie.

Celkovo je Williams držiteľom štyroch Oscarov, siedmich cien Britskej filmovej akadémie, dvadsiatich dvoch Grammy. Za svoju prácu v priebehu kariéry bol  nominovaný na Oscara päťdesiatkrát, čím sa stal najviackrát žijúcim nominovaným človekom. Celkovo je na druhom mieste za Walta Disneyho. V roku 2005 jeho hudbu k filmu Star Wars: Nová nádej označil Americký filmový inštitút za najlepšiu americkú filmovú hudbu všetkých čias. Rovnaká hudba bola taktiež národnou knižnicou Kongresu zaradená ako esteticky, kultúrne a historicky významná. Okrem Hviezdych vojen stál Williams u ďalších deviatich filmov, ktoré patria medzi dvadsať najvýnosnejších snímok histórie.

Bratislavský koncert sa uskutoční v termíne 8. októbra 2018 v Incheba Expo Aréne. Bezpochyby pôjde o veľký zážitok spojený s počúvaním ikonickej hudby a pozeraním úžasnej kultovej snímky.

Viac informácií tu:  http://bit.ly/2IxcZUH

Vstupenky na Star Wars – Nová nádej v sprievode Pražskej filharmónie je možné zakúpiť v sieti Ticketportal. 

To Top