Star Wars Headspace – hudobný album vytvorený zo zvukov Star Wars!

0
5
views

Do našej redakcie sa dostal zaujímavý album, ktorý si určite nenechá ujsť žiadny fanúšik Star Wars. Ide o kompiláciu Star Wars Headspace, na ktorej nájdete elektronickú hudbu inšpirovanú práve týmto kultovým filmom. Výkonným producentom tejto kompilácie je Rick Rubin a svoje umienie pridali  Claude VonStroke, Flying Lotus a Röyksopp!

Na CD nájdete 15 skladieb, ktoré sú vyrobené so známych zvukov, ktoré môžete počuť v zatiaľ siedmych filmoch Star Wars. Flying Lotus prezradil: “Som veľmi hrdý, že môžem byť súčasťou tohto projektu, pretože citím, že kompilácia dáva zmysel vzhľadom na to, že zvuky používané v Star Wars boli predvesťou toho, čo malo ešte len prísť do elektronickej pop music.” 

Ku kompilácií sa vyjadrili aj svetový kritici, ktorý ho ohodnotili kladne. Na CD tak môžete počuť zvuky C-3PO a jeho kamaráta R2D2, wokieeský rev, Jabbu Hatta, zvuky rôznych lodí a zbraní a podobne. Skladby v sebe nesú ducha Star Wars zabaleného do modernej elektronickej podoby.

Kompilácia tak určite nadchne ako fanúšikov elektronickej hudby, tak aj fanúšikov Star Wars. “Skladby sú hudobný fan fiction pripravený pre nebeské tanečné parkety iných svetov”: vyjadril sa Jon Dolan, ktorý dal v recenzií pre časopis Rolling Stone albumu Star Wars Headspace 2,5 hviezičiek z 5.

Vypočujte si skladbu Claude VonStroke – R2 Knows (Audio Only) ft. Barry Drift”>Claude VonStroke – R2 Knows a pokiaľ ste fanúšik Star Wars a elektronickej hudby, bude sa Vám to páčiť.