Viac...

Star Wars The Last Jedi – Kto vlastne bol Snoke?

Najvyšší vodca prvého rádu, tajomný Snoke nemá žiadnu stálu základňu a vždy sa radšej obráti na svojich podriadených. Snoke využíva silu temnej strany a zviedol Ben Sola, aby opustil cestu Jedi a stal sa jeho učňom!

Ben Solo známejší skôr ako Kylo Ren nie je jediným poddaným tajomného Snokea. Jeho príkazy tiež počúva generál Hux, ktorý je velitelom armády prvého rádu. Snoke zviedol mladého Bena Sola na cestu temnoty, keď silný a citlivý chlapec zúfalo potreboval učiteľa. Snokov vplyv sa ukázal byť kritický, keď Luke Skywalker konečne súhlasil s tým, aby sa Ben stal jedným z jeho nových učňov Jediov. Ben pod vplyvom Snokea zničil Lukeov chrám, odišiel s niekoľkými jeho študentmi a porazil zvyšok. Snoke sa stal jeho novým pánom!

Snokeové plány sa pomaly napĺňali. Vybudoval mocný vojnový stroj, ktorý vedel ničiť celé planéty. S touto vojenskou základňou zničil republiku a usilovne sa snažil nájsť posledného jediho Luka Skywalkera, ktorého chcel zabiť. Jeho vízia sa však nikdy nenaplnila, pretože v The Last Jedi bol zabitý svojim učňom Kylo Renom.

Kto teda bol mocný Snoke? Musíme Vás sklamať, ale nevieme to! Myslíme si však, že tiež prišiel “odnikiaľ” ako to bolo aj v prípade Rey. Tvorcovia zrejme len chceli zvýšiť napätie a zvedavosť fanúšikov Star Wars, čo sa im aj podarilo. Kto bol Snoke sa možno dozvieme v epizóde IX, ktorá by mala do kín prísť už v roku 2019. Tešíme sa na Vaše teórie o Snokeovi v komentároch!

To Top