Cinema

Star Wars Poslední Jediovia – film plný prekvapení a neočakávaných zvratov!

Takmer dva roky sme čakali na ďalšie pokračovanie príbehu o rodine Skywalkerovcov a nových filmových hrdinoch ako Rey či záporáka Kylo Rena, ktorí sa naposledy objavili v Star Wars Sila sa prebúdza! 

Po tom, ako galaxiu ovládol Prvý rád a bola zničená republika hľadá odboj legendárneho bojovníka a posledného jediho Luka Skywalkera, ktorý, ako sa neskôr zistí je ukrytý na planéte Ahch-to. Na tento ostrov mladú Rey zavedie mapa, ktorú v sebe ukrýval robot BB-8 a R2-D2.

Star Wars Poslední Jediovia sa začína presne tam, kde skončila predošlá epizóda Sila sa prebúdza. Odboj je na úteku pred prvým rádom, ktorý ich dokáže lokalizovať aj v hyperpriestore a tak je im neustále v pätách. Generál Leia sa snaží vymyslieť plán ako im uniknúť, no nebude to také jednoduché!

Rey sa na planéte Ahch-to snaží presvedčiť posledného Jediho Luka Skywalkera, aby odboju pomohol, ale on to odmieta. Nakoniec však pristane na to, že Rey bude cvičiť a ukáže jej čo je to sila. Rey sa snaží prísť na otázku, dokiaľ pochádza a kto sú jej rodičia. Kylo Ren sa zase snaží dostať sa do jej tesnej blízkosti a film nám ukazuje, že je medzi nimi nejaké puto.

Medzi kľúčové udalosti filmu patrí určite strom poznania – kde sú ukryté kódexy rytierov Jedi, Leia a scéna pri zničení lodi, ktorá Vás určite mimoriadne prekvapí. Medzi prekvapenia patrí aj zistenie, kto sú rodičia Rey. Ďalej osud vrchného velitela Snokea a nakoniec Luke Skywalker a prekvapivý koniec celého filmu! Fanúšikovia, ktorí na Star Wars vyrastali si určite prídu na svoje a pre mladšie ročníky by to mohol byť tiež veľmi silný filmový zážitok.

Čítať viac!
Pozrite si evolúciu Star Wars hier od roku 1982 až dodnes!

Teraz sa už môžeme tešiť na rok 2019 a premiéru novej časti Star Wars IX, ktorej názov ešte nie je známy. Čakanie nám však spríjemní Star Wars story ,ktoré bude tentoraz o príbehu Han Sola. Premiéra je naplánovaná na 25. mája 2018!

To Top