Viac...

Star Wars Rogue One – zaujímavosti o hrade Darth Vadera!

Film Rogue One bol pre niektorých fanúšikov prekvapením, pre iných zas sklamaním, ale v každom určite zanechal niekoľko otázok, na ktoré by rád našiel odpoveď. Jednou z nich je určite aj hrad Darth Vadera, ktorý sa na obrazovke ukáže len na malú chvíľu, ale o to, je táto scéna zaujímavejšia.

Hrad nebol identifikovaný žiadnym textom na obrazovke ale niektoré detaily sú známe. Jedná sa o planétu Mustafar a hrad je vraj postavený na vrchole starodávnej sitskej jaskyne. Tvorcovia príbehu Rogue One museli dobre premyslieť, kam tento hrad umiestnia, aby zapadol do deja a tak isto do deja ostatných filmov.

Koproducent Chiang vysvetľuje, že pre Dartha Vadera by si nevedel predstaviť lepšie miesto, ako život v zámku obklopenom lávou, pretože to presne zodpovedá jeho charakteru. Práve na Mustafare sa Darth Vader musí vyrovnať s tým čo sa stalo pri súboji s jeho bývalým majstrom Obi-Wan Kenobim.

Pýtate sa. Prečo by mal Vader žiť práve tu? Toto miesto malo pre Vadera zvláštny význam, mohol tu meditovať a liečiť svoje rany po súboji. Na to mu slúžila špeciálna Bacta komora, v ktorej ste Vadera mohli na pár sekúnd vidieť bez brnenia. Ciang ďalej prezradil: „Snažili sme sa postaviť hrad, ktorý by mal vysoké veže, pretože sa nám k Vaderovi hodili. Veže majú slúžiť ako prijímač energie temnej strany…

Tvorcovia filmu sa však zahrávali aj s inými myšlienkami o hrade a ide to ešte hlbšie: Cez hrad prechádza láva a vo vnútri sa nachádza lávové jazero, kde je Vaderov trón. On vlastne postavil tento zámok na základoch starovekej štruktúry. Tu má Vader čas na meditáciu a spojenie s temnou stranou sily, z ktorej čerpá energiu a lieči svoje telo aj dušu. Tvorcovia sa snažili vytvoriť akúsi históriu tejto veže, aby to bolo ešte zaujímavejšie.

Informácie boli čerpané z viacerých stránok o Star Wars tématike. O Vaderovom hrade, jeho histórií a využití môžeme len polemizovať. Príbeh hradu sa možno dozvieme v ďalších Star Wars príbehoch, čo by bolo naozaj zaujímavé. V najbližšej dobe sa môžeme tešiť na trailer k Star Wars The Last Jedi. Inak čo hovoríte na tento názov?

To Top