Cinema

Star Wars so živou hudbou bol dokonalým spojením filmového a hudobného umenia!

Článok prečítate za: 1 min.

Bratislavská INCHEBA EXPO zažila premiéru premietania filmu Star Wars Nová nádej so živým hudobným sprievodom v podaní Pražskej filharmónie. Sála sa 8. októbra pred 20:00 zaplnila fanúšikmi kultovej ságy Star Wars, ktorí s napätím čakali na úvodné tóny hudby skladateľa Johna Williamsa!

Prvý z filmou Star Wars má už 41 rokov a stal sa kultom, ikonou a úplným prelomom v oblasti kinematografie. Postavy, príbeh aj spracovanie filmu zásadne zmenilo všeobecné vnímanie a pristupovanie k filmu ako takému. Dôležitou súčasťou filmu sa stala tiež nezabudnuteľná a všeobecne známa hudba skladateľa Johna Wiliamsa.

Zážitok z filmu umocnilo 21-metrové plátno a zážitok z hudby zase 100-členný orchester Pražskej filharmónie. Je naozaj pekné vidieť ako 41 ročný film stále baví ľudí. V sále bola možnosť vidieť fanúšikov od najmenších až po dospelých ľudí, ktorí na filme vyrastali. Bolo vidieť aj rôzne Star Wars tričká a dokonca účesy Princezny Leii.

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Star Wars Nová nádej v sprievode živej hudby bol naozaj veľkolepý zážitok, ktorý väčšiu z nás preniesol do čias, kedy sme film videli prvýkrát. Na ďalšie pokračovanie Star Wars sa môžete tešiť v Prahe, Varšave, Krakove a Budapešti.

Fantastická organizácia JVS Group a filmové postavy Slovakia Outpost 501st Legion priniesli do Bratislavy zážitok, na aký sa nezabúda! May the Force be with You! Zaujímavé darčeky z filmu Star Wars nájdeš tu!

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top