Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Star Wars so živou hudbou bol dokonalým spojením filmového a hudobného umenia!

Bratislavská INCHEBA EXPO zažila premiéru premietania filmu Star Wars Nová nádej so živým hudobným sprievodom v podaní Pražskej filharmónie. Sála sa 8. októbra pred 20:00 zaplnila fanúšikmi kultovej ságy Star Wars, ktorí s napätím čakali na úvodné tóny hudby skladateľa Johna Williamsa!

Prvý z filmou Star Wars má už 41 rokov a stal sa kultom, ikonou a úplným prelomom v oblasti kinematografie. Postavy, príbeh aj spracovanie filmu zásadne zmenilo všeobecné vnímanie a pristupovanie k filmu ako takému. Dôležitou súčasťou filmu sa stala tiež nezabudnuteľná a všeobecne známa hudba skladateľa Johna Wiliamsa.

Zážitok z filmu umocnilo 21-metrové plátno a zážitok z hudby zase 100-členný orchester Pražskej filharmónie. Je naozaj pekné vidieť ako 41 ročný film stále baví ľudí. V sále bola možnosť vidieť fanúšikov od najmenších až po dospelých ľudí, ktorí na filme vyrastali. Bolo vidieť aj rôzne Star Wars tričká a dokonca účesy Princezny Leii.

Reklama

Star Wars Nová nádej v sprievode živej hudby bol naozaj veľkolepý zážitok, ktorý väčšiu z nás preniesol do čias, kedy sme film videli prvýkrát. Na ďalšie pokračovanie Star Wars sa môžete tešiť v Prahe, Varšave, Krakove a Budapešti.

Fantastická organizácia JVS Group a filmové postavy Slovakia Outpost 501st Legion priniesli do Bratislavy zážitok, na aký sa nezabúda! May the Force be with You! Zaujímavé darčeky z filmu Star Wars nájdeš tu!

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...