Ste pripravení na “Bláznivú jazdu” ?

0
5
views

Kapela Insane Ride vznikla koncom leta 2011 vďaka iniciatíve speváčky Simy a pôvodného gitaristu Mira. Títo dvaja talentovaní ľudia sa rozhodli, že už ich nebaví bezcieľne doma skladať piesne a že to chcú posunúť ďalej a niečo so svojou tvorbou robiť. Po usilovnom hľadaní našli do partie bubeníka Jura, ktorý mal po ruke aj basáka Palina a dokonca aj priestor na skúšanie. Všetko vyzeralo priaznivo, a tak sa jeden pekný prázdninový deň zišla prvá podoba kapely v garáži za mestom. Nazvali sa Insane Ride, lebo chceli skladať rýchle a bláznivé piesne plné energie.
Začali usilovne cvičiť rockové covery, ale ani vlastné kúsky na seba nenechali dlho čakať. Takto ako prvá vznikla skladba World, ktorú už niektorí fanúšikovia môžu poznať z dema. Vtedy si členovia uvedomili, že by sa im zišiel druhý gitarista, a tak na scénu prišiel bubeníkov brat Matúš.
V tejto päťčlennej zostave fungovali nejaký čas, zložili niekoľko ďalších piesní a pomaličky sa to celé rozbiehalo. Lenže potom to začalo viaznuť. Skúšky sa rušili, presúvali, menili a boli čoraz kratšie a kratšie. Príčinou bol gitarista Miro, na ktorom všetci videli, že už nedokáže kapele venovať dostatok času. Napokon si to aj sám uvedomil a odišiel, pretože by celý proces iba brzdil. Tak zostala Insane Ride bez sólového gitaristu, no našťastie nie nadlho.
Podarilo sa im zverbovať pomerne skúseného Viktora a všetko sa opäť vrátilo do starých koľají. V tomto zložení im to išlo ako po masle, skúšali, skladali pesničky a zneli stále lepšie. Napokon sa po pol roku svojej existencie rozhodli, že je čas ukázať sa verejnosti. A tak vo februári odohrali malú verejnú skúšku pred hlúčikom ľudí v miestnom bare. Dobré ohlasy zo všetkých strán ich povzbudili a všetko to konečne vyvrcholilo vytúženým nahrávaním dema v polovici marca. Kapela sa na víkend zavrela do štúdia a nahrala štyri skvelé songy. Svoju prvotinu nazvali First Ride. Momentálne je Insane Ride bez rytmického gitaristu, Matúša, lebo sa rozhodlo, že s jednou gitarou to bude znieť lepšie a o krátky čas na to ich opustil aj bubenník Juro. Insane Ride horlivo zháňa nového bicistu, tak ak o nejakom viete, ozvite sa! 😀

Keď už mali aké také kvalitné počúvateľné nahrávky, mohli sa smelo prezentovať. Takto sa ako predskokani ponúkli kapele Iron Works a odohrali s nimi svoj prvý oficiálny koncert v Dubnici nad Váhom.
Nasledovala aj účasť na Veľkom Nočnom Rocku v našom trenčianskom Piane.

V súčasnosti sa Insane Ride pripravuje na svoj výstup na našom fesťáku Gympelrock, kam ste ich posunuli vy svojimi hlasmi, za čo vám ďakujú. Na Gympelrocku bude búchať na bicie Kubo z kapely No Puls. V lete ich čakajú aj ďalšie festivaly, napríklad AKM v Novom Meste, kde odohrajú akustický koncert, alebo Rock Show až v ďalekých Vrábloch.
Všetci ste pozvaní!

web:
www.bandzone.cz/insaneride