Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Štefan Štec vydáva skladbu plnú lásky a nádeje

Štefan Štec predstavuje pieseň A na našim dvori, ktorá  má síce teraz vianočný nádych, no aktuálna je počas celého roka. Je o láske všetkých podôb, o dôležitosti rodiny a priateľov. Rozprávkovú podobu skladbe dodala skvelá hudobníčka Ľubica Čekovská, ktorá má k ľudovkám hlboký vzťah. Skladba dostala aj krásnu filmovú podobu. V klipe nám Štefan dovolí nazrieť do svojho súkromia.

Láska, pohoda, priatelia a spoločne strávený čas. To je neodmysliteľná esencia Vianoc, ktorá toho roku bude asi viacerým chýbať. Pripomína ju aj vianočný darček Štefana Šteca, krásna pieseň A na našim dvori.

„Túto pesničku poznám z detstva a spája sa mi s rodinnými stretnutiami, keď sa celá rodina zišla u mojich starých rodičov doslova na dvore. Môžem povedať, že medzi Rusínmi je to známa skladba. Len nedávno som však zistil, že má aj svoju autorku. Napísala ju ľudová speváčka z východného Slovenska Anna Servická,“ vysvetľuje Štefan Štec.

Reklama
Monika Ližbetin v novej skladbe poďakovala svojim rodičom

„V tomto ťažkom roku, v období Vianoc jej potrebujeme akosi viac. Nemusí to byť však len tá partnerská láska či vzťah. Ak máme rodičov, súrodencov, priateľov, susedov, kolegov, ale aj zvieratá, v každom tomto vzťahu môžeme prežívať niečo pekné. Netreba ich  podceňovať  a práve naopak pracovať na nich a dôverovať im, ak sa to dá. Hovorí sa, že v živote zažijete len jednu pravú lásku, no ja si myslím, že ich je viac. Viac foriem lásky, ktorej môžeme hovoriť aj inak. Pokoj, porozumenie, šťastie, ústretovosť či radosť zo stretnutia, ktoré v ostatnom období sú nenahraditeľné,“ dodáva Štefan Štec. 

Dlugosh predstavuje novú skladbu, v ktorej spojil slovenskú a dánsku hudobnú poetiku

V novej skladbe sa spieva o láske, ktorá je obzvlášť v týchto časoch najdôležitejšou esenciou života. Skladba dostala novú, trochu vianočnú podobu, vďaka skvelej skladateľke Ľubici Čekovskej.

„Ľubica, pôvodom tiež Rusínka, bola veľmi naklonená ďalšej spolupráci. Poslal som jej zopár skladieb a práve táto ju veľmi oslovila. Ľubka jej dodala naozaj krásnu esenciu pokoja a  povedal by som až rozprávkovosti. Je fascinujúce, ako vie pracovať s ľudovou skladbou, dodať jej ďalší rozmer, no zároveň zanechať v nej pôvodnú krásu. Táto skladba nie je koleda. Aj keď jej hudobná úprava nás prenáša do tohto obdobia. Mala by však byť aktuálna počas celého roka. Chcel by som, aby  spoločné stretnutia nezískavali na význame len vo vianočnom období. Aby sme si tieto chvíle niesli celým rokom, aj keď nie sú ozdobené salónkou. Myslím si, že po tomto roku ich cena vystúpila veľmi vysoko,“ uzatvára Štefan Štec. 

Reklama
Kapela The Rest nahráva album a predstavuje nový videoklip ku skladbe Po slze vína

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...