Kapely

STELL/\RIS vydali v poradí štvrtý singel s názvom Echoes of the Past

Prvá lastovička pripravovaného EP Upside Down a prvý singel, ktorý vznikol v spolupráci s Vojtechom Pačesným – to je Echoes of the Past. STELL/\RIS týmto otvára novú etapu svojho pôsobenia na metalovej scéne a verí, že práve tento smer ich fanúšikovia ocenia a nenechajú si ujsť ani jeden ich koncert.

Moderný zvuk a produkcia spojená s čistými vokálmi a brutálnymi screammi a growlmi speváčky Nicol. Nielen tým sa vyznačuje nový single Echoes of the Past. Zároveň ale zostáva prístupný širšej skupine ľudí, a to nielen vďaka clean vocals Nicol. Čo sa týka textu, ten sa venuje súčasnej dobe vlády strachu, kedy sa k nám ako ozvena minulosti (Echoes of the Past) vracia vzorce správania našich predkov z minulosti, keď opäť robíme tie isté chyby a nechávame sa strachom zviesť na scestie.

Text tak so sebou prináša varovné posolstvo, aby sme neopakovali tie isté chyby, mysleli kriticky a neprijímali všetko tak, ako je nám podávané a chránili základné ľudské hodnoty – rešpekt k ľudským právam a slobodám. Hoci to znie ako nudné vyhlásenie, táto myšlienka teraz nadobúda ďaleko iný a väčší význam v kontexte s tým, čo sa tu za posledné dva roky dialo a mala by mať za cieľ povzbudiť ľudí k snahe vidieť veci v širších súvislostiach.

To Top