Novinky zo sveta hudby

Štěpán Urban predstavuje prvý autorský singel doprevádzaný mierne kontroverzným klipom

Štěpán Urban predstavuje prvý autorský singel doprevádzaný mierne kontroverzným klipom

Český spevák Štěpán Urban sa po troch rokoch od svojej účasti v SuperStar konečne hlási s autorským debutom. Singel Candy doprevádza kontroverzný erotický klip!

Spevák a gitarista Štěpán Urban sa v predposlednom ročníku speváckej súťaže umiestnil na druhom mieste za Emmou Drobnou. Možnosti, ktoré bezprostredne  nasledovali, však nakoniec zúžil len na sporadické sólové vystúpenia. „Byl jsem přesvědčen, že dokážu prorazit s alternativní hudbou a také jsem tomu nedával zrovna moc úsilí, takže jsem se samozřejmě spálil,“ priznáva  Štěpán. Potom prišla ponuka na miesto gitaristu v kapele Emmy Drobnej, v ktorej nakoniec vydržal dva roky. Po celý čas pokukával po hudobníkoch, z ktorých by zostavil vlastnú skupinu. Podarilo sa a vznikla zostava vystupujúca pod názvom URBN. „Funguje nám to nejen hudebně, ale díky klukům jsem se také celkově otevřel a přestal se schovávat. Po mediálním nátlaku v roce 2015 a 2016 jsem se totiž dost uzavřel sám do sebe a bylo se mnou těžké spolupracovat.“

Candy je prvý oficiálny počin Štěpána Urbana a URBN. Aj napriek britskému prístupu a anglickému názvu je skladba naspievaná v češtine.  „Rozhodl jsem se být posluchačům blíže a dokázat lépe popsat pocity, které mé skladby provázejí. Candy je o odcizení od skutečnosti, o snaze zbavit se pocitu, který v sobě nechceme uchovávat,“ popisuje debut jeho interpret a autor v jednej osobe.

Prvý singel predstavuje zároveň s klipom, ktorý je mierne kontroverzný. Ukazuje totiž lásku dvoch žien v pomerne chúlostivých scénach. „Neřekl bych, že je klip vyloženě erotický, spíš jsme chtěli ukázat lásku v té nejčerstvější podobě – první zamilování a intimní poznávání s tím spojené. Ovšem ne všechno může být přesně tak, jak bychom chtěli, takže ke konfliktu či odmítnutí dojít musí.“

Dvadsaťjedenročný študent umelecko-manažérskej školy sa hudbe aktívne venuje desať rokov. V roku 2015 sa zúčastnil súťaže SuperStar a obsadil druhé miesto.

To Top