Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Stormzy vydal očakávaný album a na jar vystúpi v Prahe

Britská grime jednotka vydala album, na ktorý sa teší nielen Anglicko. A Stormzy nesklamal. Na platni Heavy Is the Head dokazuje, že mu koruna kráľa ostrovného rapu právom patrí.

Príbeh jednej z najočakávanejších nahrávok roku 2019 sa začal písať už tento rok na jar, keď Stormzy vypustil singel Vossi Bop, a pokračoval v lete na slávnom festivale Glastonbury. Prvýkrát v histórii sa headlinerom akcie  stal britský rapper. Stormzy, ktorého počas koncertu doprevádzal aj spevák Chris Martin z Coldplay, na legendárnom pódiu v tvare pyramídy potvrdil, že patrí k najtalentovanejším a najinšpiratívnejším interpretom súčasnosti.

„Pre britskú hudbu a popkultúru je dnes tak isto dôležitý, ako boli The Beatles alebo The Clash,“ napísal jeden český  novinár v reportáži z Glastonbury. Históriu už Stormzy prepísal, keď s Vossi Bop ako prvý grime umelec dobyl vrchol britskéj singlovej hitparády.

Reklama

Jeho prvý album Gang Signs & Prayer bol v roku 2018 ocenený na Brit Awards ako najlepší britský album a Stormzy za neho získal aj titul najlepšieho britského interpreta, keď pokoril aj vysoko favorizovaného Eda Sheerana. Ryšavému kolegovi mimochodom hosťuje na tohtoročnom No.6 Collaborations Project a pozval si ho aj na svoj album.

Za debut sa dočkal chvály od hudobných publicistov, nominácie na prestížnej Mercury Prize aj ovácií poslucháčov. O to napínavejšie bolo čakanie na novinku Heavy Is the Head.

Britský The Telegraph kolekciu šestnástich skladieb porovnáva so zásadnými albumami Johna Lennona a Robbieho Williamsa, nadšenie neskrývajú ani ďalšie médiá: „Je to kombinácia Stormzyho šarmu a talentu, vďaka ktorej môže Heavy Is the Head potešiť  ako masové publikum, tak aj  ortodoxných grime fanúšikov.

Reklama

Je fascinujúce, že takmer nemožnú úlohu zvládol,“ chváli Stormzyho vplyvný DIY Magazine. Už teraz je zrejmé, že sa dvadsaťšesťročnej hviezde podarilo nahrať album, ktorý bude jedným z míľnikov roku 2019.

Budúci rok, presne 4.3.2020 vystúpi a predstaví album osobne u našich západných susedov v Malej športovej hale v Prahe.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi, reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia a znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo...

Novinky zo sveta hudby

Sisa Fehér patrí k veľkým talentom česko-slovenskej hudobnej scény. Ako multiinštrumentalistka, speváčka, skladateľka a textárka už niekoľko rokov tvorí diela so širokým žánrovým rozpätím....

Novinky zo sveta hudby

Americká speváčka, ktorá si hovorí Lana Del Rey, vydala už tento rok v marci kritikmi ospevovaný album s názvom Chemtrails over the Country Club.  V októbri pridá tridsaťšesťročná...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...