Správy

Streetwearový butik Sneakersnstuff si vzal do parády Converse One Star

Converse One Star sa stali prirodzenou súčasťou streetovej kultúry. V tejto ceste pokračujú aj v rámci spolupráce so švédskym prémiovým butikom Sneakersnstuff. Spoločne predstavujú nový limitovaný model tenisiek. Prepracovaná hra s klasickým camo printom unisexovým One Starom svedčia. 

Túžba po modernom súčasnom spracovaní camo printu bola tak silná, že sa značky Converse x Sneakersnstuff rozhodli osviežiť klasický maskáčový vzor ERDL ( Engineer Research and Deveopment Laboratory), ktorý bol pôvodne vyvinutý americkou armádou v šesťdesiatych rokoch.

Asymetrické poňatie camo printu zaujme na prvú dobrú spoločne so štýlovou kombináciou materiálov. Zošívaním vybraných kúskov kvalitnej kože a semiši vznikol unikátny patchwork, prepracovaný systém záplat. Converse x Sneakersnstuff si pohrali aj s výberom farieb. Na modely One Star sa mieša klasická paleta s farbami, ktorými disponuje výhradne štokholmský raj tenisiek.

Limitka je dotiahnutá do posledného detailu vrátane nápisu Sneakersnstuff, ktorý je umiestnený z vonkajšej strany na gumovej podrážke a loga SNS vytlačeného na pate. Medzi ďalšie podarené detaily patria bavlnené vintage šnúrky či ikonická silueta hviezdy z extra mäkkej a hladkej kože.

„Maskáčový vzor hral v móde a streetweary vždy veľmi dôležitú rolu,“ hovorí Erik Fagerlind, spoluzakladateľ butiku Sneakersnstuff. „Chceli sme posunúť camo print na ďalšiu úroveň použitím kože a netypických slow techník pre jej spracovanie. Neveríme v fast fashion. Nový originálny model One Star je dôkladne prepracovaný a vykazuje vysokú úroveň remeselnej práce.“

Online kníhkupectvo BUX.sk, predaj kníh

Značka Sneakersnstuff vznikla v Štokholme v roku 1999 a prináša na trh najnovšie tenisky. 

Zakladá si na kvalitných produktoch a spoluprácach so svetovými značkami, ktoré pomáhajú definovať súčasný street style.

Limitka bude k dispozícii od 12. apríla 2018 v butiku Sneakersnstuff, na Sneakersnstuff.com, na Converse.com a u nás bude exkluzívne k zakúpeniu vo Footshope. 

Viac o aktuálnych kolekciách Conversehttp://www.conversesk.com

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

Sledujte novinky Converse tiež na FACEBOOKU a INSTAGRAME.

To Top