Koncerty

Študentský festival súčasnej hudby Orfeus má 20 rokov!

Študentský festival súčasnej hudby ORFEUS oslavuje významné jubileum – 20 rokov! Tento okrúhly 20. ročník festivalu sa bude konať v dňoch 16. – 26. októbra na VŠMU v Bratislave.

Jeho dejiskom budú popredné koncertné pódiá hlavného mesta – Malé koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, A4 – priestor súčasnej kultúry a Koncertná sieň Dvorana VŠMU. 

Práve Hudobná a tanečná fakulta VŠMU a Katedra skladby a dirigovania je rodiskom festivalu ORFEUS. Tento rok odznejú na podujatí skladby nielen mladých autorov – študentov kompozície, ale aj bývalých absolventov školy – súčasných profesionálov a hostí.  Program festivalu bude veľmi pestrý a ponúkne niekoľko typov  koncertov: 

  • ORFEUS OPENING s VŠMU Modern Orchestra pod taktovkou Mariána Lejavu (16. 10. o 19:00 v Slovenskom rozhlase)
  • ORFEUS RETROSPEKTIFF (17. 10. o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana na VŠMU)
  • ORFEUS ELEKTROAKUSTIK (21. 10. o 20:00 v A4)
  • ORFEUS CHAMBER (22. 10. o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana) 
  • ORFEUS VOICES (23. 10. o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana).  
  • Festival ORFEUS je otvorený aj  žiakom ZUŠ, pre ktorých pripravujeme na  26. 10. (od 9.00) ORFEUS JUNIOR, ktorý ponúkne workshop a koncerty pre žiakov ZUŠ.

Cieľom festivalu je dať priestor pre verejné predvedenie nových hudobných diel študentom skladby. Festival dáva príležitosť zoznámiť sa so súčasnou hudbou aj v širších súvislostiach a dáva priestor na realizáciu aj ďalším študentom fakulty – dirigentom, inštrumentalistom, teoretikom, či hudobným manažérom. Poslaním podujatia je takisto aktívne prispievať do rozvoja súčasnej slovenskej (klasickej) hudby a prostredníctvom nej oslovovať nielen aktívnych poslucháčov tejto hudby, ale aj mladých ľudí. 

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.