Viac...

Súboj Bena Kenobiho a Dartha Vadera dostal novú podobu!

Súboj Bena Kenobiho a Dartha Vadera dostal novú podobu!

Nezabudnuteľný súboj Bena Kenobiho a Dartha Vadera zo Star Wars A New Hope dostal novú obrazovú a zvukovú podobu!

Za novým súbojom stojí filmové štúdio FXINITPOST, ktoré doplnilo pôvodný obraz o niekoľko nových scén a vylepšení. Toto fanúšikovské video zachytáva, ako mohol súboj vyzerať, ak by doňho Ben Kenobi a Darth Vader zapojili všetky emócie.

Súboj sa odohráva takmer 20 rokov po udalostiach Revenge Of The Sith. Pozrite si fantastickú prácu štúdia FXINITPOST a skvelý súboj legendárnych postáv Star Wars.

V niektorých častiach až príliš vidieť, že sú zábery digitálne dorobené, ale to nič nemení na fakte, že sa jedná o naozaj vydarenú úpravu a skvelý nápad.

V roku 1977 vyšiel film Star Wars (od roku 1981 premenovaný na Star Wars: Epizóda IV – Nová Nádej). Po ňom nasledovali dve pokračovania Impérium vracia úder v roku 1980 a Návrat Jediho v roku 1983. Tieto tri filmy tvoria tzv. pôvodnú trilógiu.

V rokoch 1999, 2002 a 2005 vyšla tzv. prequel trilógia. Tieto filmy rozprávajú udalosti deja pred Epizódou IV. Po akvizícii Lucasfilmu spoločnosťou The Walt Disney Company v roku 2012 za 4,06 miliardy dolárov bolo potvrdené, že bude nakrútená ďalšia trilógia.

V rokoch 2015 a 2017 vyšli prvé dva filmy z tzv. sequel trilógie, ktorá sleduje udalosti po Epizóde VI, pričom tretí film bude mať premiéru v decembri 2019.

V roku 2008 vyšiel spin-off animovaný film Star Wars: Vojny klonov. V roku 2016 vyšiel film Rogue One, ktorý bol prvým zo série filmov doplňujúcich hlavnú filmovú sériu. Po ňom nasledoval v roku 2018 film Solo o mladom Han Solovi.

To Top