SuperStar:Rozhovor s Kristínou Barkociovou – aj o vzťahu s porotou a o svojich konkurentoch!

0
5
views

Osemnásťročná speváčka, rodáčka z Bratislavy, žijúca v Šali a študujúca v Nitre.  Komplikované? Možno áno, ale dôležité. Práve v týchto mestách môžete nájsť Kristínu Barkociovú, dievča účinkujúce v speváckej show SuperStar 2013. Tinka síce vypadla v divadle, ale prijala našu ponuku a poskytla nám rozhovor.

Ako vnímaš svoje vypadnutie? Čakala si to, alebo to bol pre teba šok?

“Svoje vypadnutie vnímam ako každý iný. Čakala som to, pretože tam boli podstatne výraznejšie tipy, ako ja. Zo začiatku som bola nešťastná z toho, že som nepostúpila, ale neskôr som si uvedomila, že je to len dobre. Aspoň medzi ľuďmi nebudem známa ako “tá SuperStaristka”.”

Teraz na teba na verejnosti nikto neukazuje prstom?

“Občas sa mi stáva , že ma zastavujú ľudia na ulici a hovoria mi, že som skvele spievala a, že som nemala vypadnúť. Mne nezostáva vtedy nič iné, len sa usmiať, a poďakovať im.”

Ovládaš okrem svojich hlasiviek aj iné hudobné nástroje? Koľko rokov už hráš, spievaš?

“Tak dá sa povedať, že spievam už od malička, ale najviac som sa tomu začala venovať teraz, ako som na konzervatóriu. Za to, ako spievam, teraz vďačím len svojej profesorke spevu. Hrám na gitaru a na klavír, na gitaru hrám asi tri roky, a na klavír dva, ale osobne viem najlepšie brnkať na nervy, veď kto nie ?  /:)/”

Máš pravdu, brnkať na nervy- a na city- ide každému /:)/. Ako je to s tvojimi citmi? Objavil sa nejaký významnejší muž v tvojom živote? Prípadne, aký máš vzťah k tvojim- bývalým- konkurentom?

“O svojich citoch by som nechcela rozprávať, predsa len je to súkromie. Vzťahy k mojim bývalým konkurentom mám skvelé. Všetkých mám rada, s každým si rozumiem, udržiavame kontakt a tešíme sa na spoločné stretnutie, ktoré určite zorganizujeme /:)/.”

Takže SuperStar neľutuješ?

“Nie, Superstar rozhodne neľutujem, spoznala som nových skvelých ľudí, našla si nových priateľov. Prežila veľa skvelých zážitkov, a hlavne si to do poslednej kvapky užila.”

Kto z poroty ti bol najsympatickejší?

Najviac asi Paľo Habera…

Porotcovský kat? Čím ťa práve on zaujal?

“Kat? No.. možno je, ale ku mne bol zväčša milý. Zaujal ma práve tým, že vždy povedal všetko na rovinu, nebabral sa s tým, a povedal hneď, čo si myslí, a to som mala na ňom najradšej.”

A z účinkujúcich? Koho si si najviac obľúbila?

“Najviac? Adama Kukučku, Kiku Debnárovú a Veroniku Stýblovú, a pravdaže nemôžem zabudnúť na Jana Zameca /:)/. Kika je jedná veselá kopa, a Honza tiež /:)/.  S Adamom sa dá skvelé porozprávať. A Veronika má dokonalý hlas /:)/… Ježíš!! Zabudla som na Mária Bendíka!! Toho chlapca mám veľmi rada!! Je to veselá kopa a podržal ma keď som to potrebovala. Mimo to nám neskutočne ladia hlasy!/:D/

Čo duet? Okolo neho bolo veľa rozpravy, môžeš nám upresniť, čo sa naozaj stalo?

“Keď nás rozdelili do dvojíc, tak som zo začiatku nebola moc nadšená, pretože som nevedela, ako Matěj spieva. Plus nám povedali , že ak to jeden z dvojice skazí, vypadávajú obaja.  Stále dookola sme si to s Matějom prespievavali. Išlo mu to priam dokonale, bola som si istá že obaja postúpime, a budeme sa môcť tešiť. No prišiel zlom, keď nám porota oznámila, že z duetu a stáva duel. Vtedy akoby Matěj dostal blok, a nedokázal nastúpiť, vtedy, kedy mal, nevedel melódiu, a ku koncu mu aj začali vypadávať slová. Robila som, čo som mohla, aby som mu s tým pomohla. Prespievali sme niekoľko hodín pri tej pesničke, ale akoby to k ničomu nebolo. Všetky skúšky skončili zmrvené. Dokonca nám s tým pomáhala aj Ewa Farna. Tesne pred tým, ako sme mali ísť s tou pesničkou pred porotu, mi Matěj oznámil, že chce odstúpiť. Do toho som to ja už nezvládla, pretože mi bolo povedané, že ak Matěj odstúpi, porota mi dá za hodinu sa naučiť pesničku. Ono by to nebol problém, keby som v tedy 48 hodín nespala, a nemala textov už plnú hlavu. Nakoniec sa mi Matěja podarilo prehovoriť k tomu, aby išiel so mnou na pódium pred porotu a zaspieval to. Vypadlo mu síce zopár textov, a niektoré zle zaspieval, ale nenechal ma v tom samú, a statočne sa postavil pred porotu, aj keď s pocitom, že to nevie. Za to ho naozaj obdivujem.

Si s ním stále v kontakte?

“Áno, áno pravdaže som. Dokonca sa teším aj na naše stretnutie /:)/.”

Nie je medzi vami niečo viac ako len obyčajné kamarátstvo?

“Nie, na milión percent nie.  Matěj nie je absolútne môj tip. Je to skvelý chalan, skvelý kamarát, ale viac ako kamarátstvo medzi nami nikdy nebude  /:)/.”

Nemôže to tak pociťovať on? Navyše, vieš ako to chodí, tvrdíš, že nie je tvoj typ, a nakoniec čakáš s dotyčným dieťa…

“/smiech/ Medzi mnou a Matějom nikdy nič nebude, a ani nebolo. A som si stopercentne istá, že aj Matěj to pociťuje tak, ako ja /:)/.”

Dobre, dobre… /:)/ Môžeš nám povedať, ako si sa cítila na pódiu? 

“Zo začiatku tréma, neskôr ani neviem. Ak mám povedať pravdu, z polovice vystúpení si nepamätám takmer nič.  /:D/”

Nič si nepamätáš…?! …


… chceš si založiť nejakú kapelu, alebo sa budeš po speváckom móle predvádzať ako vlk-samotár? Predpokladám, že so spevom nekončíš….

“Kapelu si založiť nechcem, skôr ako si povedala, taký vlk samotár. Po škole chcem ísť na vysokú, teda ak sa do vtedy niečo nerozbehne /:)/. Zrejme VŠMU, alebo niečo iné. Ešte nie som úplne rozhodnutá…”

… Tinka, želáme ti veľa šťastia, či už v škole, v súkromnom živote, alebo v kariére. Veríme, že to dotiahneš ďaleko. Súčasne ďakujeme za rozhovor.