SuperStar: Rozhovor s nepostupujúcim- dnes spevák v kapele!

0
5
views

V krátkom rozhovore sme mali možnosť rozhovoru s nepostupujúcim spevákom, Pavlom Roháčkom. Ten sa nedostal nielen medzi top 100, ale ani na televízne obrazovky, či dokonca pred porotu. Nie však kvôli talentu, ktorý rozhodne má. Veď, posúďte sami.

“Do SuperStar som sa prihlásil hlavne preto, lebo som chcel zažiť niečo nové, a veľmi ma baví spievať. Spoznal som tam veľa ľudí a získal užitočné kontakty. Avšak na predkastingu ma vyrazili s tým, že mám dobrý hlas aj farbu, by bolo treba dopilovať techniku, ale jednoducho sa do súťaže nehodím… …samozrejme ma to trošku mrzelo, keď som videl, ktorých ľudí púšťali ďalej pred porotu, len preto, aby bola sranda…”

Ber to pozitívne, aspoň si nebol na smiech/:)/. Pred kým z poroty by si sa chcel najviac predviesť?  Prípadne, ak SuperStar obnovia aj budúci rok, šiel by si to skúsiť?

“Áno, je pravda, že niektorých mojich kamarátov zhovadili, ale tak nemyslím si, že som typ na zhovadenie, možno práve preto ma neposunuli ďalej, veď predsa len sa do súťaže nehodím /heh :D/ . Ďalších vyhodili len preto, že spievali v známych skupinách. Určite by som chcel urobiť dojem na Ewičku Farnu, avšak dostať pochvalu od takého Paľa Haberu…./:)/  Dopočul som sa, že sa chystá X Factor, tak možno by som skúsil šťastie tam, poprípade, aj SuperStar na ďalší rok – ale to už bude konečná. Všetko však závisí od toho, či sa kapela rozhýbe, alebo nie. (Palino dostal o pár týždňov ponuku spievať v mladej kapele, pozn. aut. ) Ak by sa stal zázrak a mohli by sme aspoň ako-tak preraziť s kapelou, určite by som do komerčných súťaží nešiel… Predsa len to je také umelé, na televíznych obrazovkách to vyzerá veľkolepo, uvoľnene, proste super. Realita bola však taká, že keď sme si tam spievali a hrali, chodili nás nie zrovna najmilší SBS-kari ukľudňovať, aby sme tam nerobili hluk…”

Takže behom natáčania vstupov moderátorov sa SBS-kari stratili ako na povel…?

“Stáli za kamerami… Niektorí boli samozrejme fajn, nemôžem hádzať všetkých do rovnakého vreca.”

Všetko bolo takéto napäté? Ako prebiehalo vystúpenie u “predporoty”?

“Tak hneď, ako SBS-kar odišiel z miestnosti, kde sme čakali, okamžite sa začalo znova spievať a hrať, atmosféru sme si tam spravili výbornú. Predporota bola celkom milá, akurát mali také kamenné tváre, že som skutočne nevedel, čo si o mne myslia /:D/. Ja som osobne napätie nejak extrémne nepociťoval, mal som samozrejme menšiu trému, keď povedali moje SuperStaristické číslo a predstúpil som pred nich, ale myslím, že to mal asi každý. Následne sme vkladali CD do prehrávača, kde sme mali prichystané tri pesničky: Povinnú zo zoznamu asi 50-tich piesní, ktoré sme dostali v maili pri online-prihláške, dobrovoľnú zo zoznamu a dobrovoľnú slovenskú/českú. Po odspievaní povedali verdikt. Ostatní súťažiaci čakali za dverami, niektorí úplne zostresovaní, iní v úplnej pohode”.

Čo ešte vieš o zákulisí SuperStar?

“Viem len, že vyššie kolá už boli psychicky náročné -napríklad divadlo-, ale o tom by vedeli rozprávať iní. Moc nemám už asi čo povedať zo zákulisia, keď som väčšinu času trávil v “čakárni” a na toalete /:D/. Akože celkovo bola atmosféra skutočne super, nepríjemných SBS-karov sme ignorovali, občas ich niekam poslali /:)/. Spievalo sa, hralo sa, tešili sme sa z postupov…”

…aj z pádov…

Tak, aj takýto je svet SuperStar. Vyradia Vás už v predporote, kvôli tomu, že pre televíziu ste nezaujímavý. A o pár týždňov neskôr Vám príde ponuka na spievanie v kapele. Snáď sa Pali uchytí v dnešnom šoubiznise,  ukáže, čo v ňom skutočne je, a budeme môcť o ňom ešte počuť. Súčasne ďakujeme za rozhovor.

Foto: Mirka Mráziková