Viac...

Súťaž hudobníkov uzatvára prihlášky! Kto tento rok vyhrá ceny za 200 tisíc?

Posledné detaily v týchto dňoch ladia usporiadatelia devätnásteho ročníka najväčšej stredoeurópskej klubovej súťaže hudobníkov Líheň! Každým dňom sa deje množstvo noviniek a každý deň sa do súťaže hlásia desiatky nových hudobných zoskupení!

Prípravná fáza je v závere a usporiadatelia už pomaly rozhodujú o tom, koho fanúšikovia uvidia od februára naživo vystupovať v hudobných kluboch!

“Porota denne počúva desiatky nahrávok a hodnotí ich, aby následne odovzdala svoje hodnotenie k súčtu a výberu tých najlepších, ktoré by sme radi videli naživo v kluboch. Aj tu bude rozhodovať tradične odborná porota zložená z hudobníkov a ľudí z brandže. Čas teraz beží neúprosne a prípravy sú takmer vo finále. Ešte stále ale zostáva hudobníkom možnosť sa prihlásiť a to do konca januára tohto roka. Už čoskoro začneme oslovovať prvé vybrané kapely a skladať program prvých základných kôl.” opisuje priebeh príprav riaditeľ súťaže Marek Slonina z usporiadateľskej agentúry Viking agency.

Prvé dve stovky prihlásených kapiel už poznajú svoje hodnotenie a práve z nich sa teraz tvorí program. Prvé kolá vypuknú už vo štvrtok 13. februára 2020.

“Opäť sme sa na spolupráci dohodli s poľským kluboch Boss Garage Pub v Krakowe i karvinským Hard cafe, kde budú prebiehať koncerty vždy vo štvrtky. V domácom Havířove potom ponúkneme novinku a veríme, že ju fanúšikovia muziky privítajú s radosťou.”

Roky sa sťažovali na štvrtkový termín konania a preto sme pre nich našli piatkový termín v novom klube. Prvýkrát sa predstaví Líheň na mestskej pôde, konkrétne v Clube Centrum v podzemí rovnomenného kina. V týchto priestoroch sa už koncerty konali, ale hudobnú pravidelnosť sem prinesie od 14. februára až súťaž Líheň!

“Vstupné bude vďaka dlhoročnej podpore mesta Havířov opäť nulové a tak veríme, že koncerty budú mať dôstojnú a kvalitné divácku kulisu” dodáva Slonina.

Súťažiace kapely tak v týchto dňoch netrpezlivo čakajú na kontakt oznamujúci termín vystúpenia, aby sa mohli naživo prezentovať v kluboch a zabojovať o ceny za viac ako 200 tisíc korún a množstvo atraktívnych vystúpení. Usporiadatelia už potvrdili napríklad obľúbený Bandbuilding!

“Ide o obdobu teambuildingov, teda budovanie kolektívov mimo pracovné prostredie. My takto vyšleme kapely mimo pódia, aby si niečo užili a utužili priateľstvá. Víťaz zamieri do talianskeho Gargana s CK Gargano, druhý v poradí na splav rieky so Športovým-klubem.cz a tretí a štvrtý finalista dokonale spozná Ostravsko a náš kraj vďaka pobytu v tunajších hoteloch vrátane návštevy Dolnej oblasti Vítkovice a ďalších zaujímavostí,” hovorí Marek Slonina.

Viac o súťaži a novinkách nájdu záujemcovia na internetových stránkach súťaže www.lihen.cz a samozrejme na music ZONE.

To Top