Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Súťaž Recfruit 2020 pre videomakerov bola oficiálne zahájená

Štvrtý ročník celoslovenskej súťaže pre videomakerov s názvom Recfruit bol oficiálne spustený 1. augusta 2020. Súťaž sa pre nadaných videomakerov otvorila o niečo neskôr, ale prišla s viacerými organizačnými a vizuálnymi zmenami.

Tento rok súťaž potrvá do 30.9.2020 a tak majú tvorcovia videa len necelé 2 mesiace na tvorbu a postprodukciu originálneho diela na zadanú tému: „O čom točíš?“.

Organizátori vyzývajú nadšencov filmu a videa, aby využili všetku dostupnú techniku a čím skôr svoje súťažné video prihlásili. Okrem dodržania podmienok súťaže musia videomakeri zachovať aj predpísanú dĺžku videa od 30 sekúnd do 2 minút.

Reklama

Po neistom období prekvapenie v podobe zmien

Tak ako mnoho iných tohtoročných podujatí, aj súťaž RECfruit musela prekonať zložité obdobie obmedzení a zvážiť, či dá mladým talentom priestor aj tento rok. Napokon však organizačný tím vyšiel von s viacerými novinkami.

Tou podstatnou je posudzovanie prác až v dvoch kategóriách. Videá budú v súťaži rozdelené hranicou do a od 18 rokov (vrátane). RECfruit tak dáva priestor vyniknúť aj mladším talentom.

Reklama

K 4. narodeninám dostal RECfruit od svojho organizátora, nitrianskej content marketingovej agentúry ContentFruiter, aj nový šat – elegantný tmavý dizajn, ktorý sa pohráva so svetlom a tieňom, čo symbolizuje dôležitosť práce filmárov. Súťaž rozširuje aj možnosti spoluprác pre videomakerov

Cieľom súťaže RECfruit je objaviť nové talenty, nasmerovať ich a dať im príležitosť postupne nájsť uplatnenie. To vďaka tomu, že kreatívne vyjadrené audiovizuálne umenie dostane talentovaného človeka bližšie k ľuďom z fachu. Preto sa súťaž rozhodla rozšíriť spoluprácu s viacerými partnermi súťaže a ponúknuť videomakerom uzavretie spolupráce s konkrétnym sponzorom súťaže. Je potešujúce, že partneri majú okrem podpory súťaže záujem rozdať aj reálne príležitosti.

Tím RECfruit sa týmto spôsobom naplno snaží pozdvihnúť popularitu projektu medzi mladými. Ak poznáte vo svojom okolí niekoho, kto sa venuje autorskej videotvorbe, dajte mu o súťaži vedieť napr. zdieľaním.

Reklama

RECfruit opäť pozýva všetky mladé videomakerské talenty aj tých, čo to v sebe ešte neobjavili, aby neváhali, zobrali kameru alebo mobil a odbornej porote a verejnosti ukázali, o čom točia. Na porotcovské stoličky zasadnú aj ďalšie nové mená. Ich odhalenie prebehne postupne v najbližších dňoch prostredníctvom profilu na Facebooku a Instagrame @recfruit_sk.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...