Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Súťaž Recfruit 2020 pre videomakerov bola oficiálne zahájená

Štvrtý ročník celoslovenskej súťaže pre videomakerov s názvom Recfruit bol oficiálne spustený 1. augusta 2020. Súťaž sa pre nadaných videomakerov otvorila o niečo neskôr, ale prišla s viacerými organizačnými a vizuálnymi zmenami.

Tento rok súťaž potrvá do 30.9.2020 a tak majú tvorcovia videa len necelé 2 mesiace na tvorbu a postprodukciu originálneho diela na zadanú tému: „O čom točíš?“.

Organizátori vyzývajú nadšencov filmu a videa, aby využili všetku dostupnú techniku a čím skôr svoje súťažné video prihlásili. Okrem dodržania podmienok súťaže musia videomakeri zachovať aj predpísanú dĺžku videa od 30 sekúnd do 2 minút.

Reklama

Po neistom období prekvapenie v podobe zmien

Tak ako mnoho iných tohtoročných podujatí, aj súťaž RECfruit musela prekonať zložité obdobie obmedzení a zvážiť, či dá mladým talentom priestor aj tento rok. Napokon však organizačný tím vyšiel von s viacerými novinkami.

Tou podstatnou je posudzovanie prác až v dvoch kategóriách. Videá budú v súťaži rozdelené hranicou do a od 18 rokov (vrátane). RECfruit tak dáva priestor vyniknúť aj mladším talentom.

Reklama

K 4. narodeninám dostal RECfruit od svojho organizátora, nitrianskej content marketingovej agentúry ContentFruiter, aj nový šat – elegantný tmavý dizajn, ktorý sa pohráva so svetlom a tieňom, čo symbolizuje dôležitosť práce filmárov. Súťaž rozširuje aj možnosti spoluprác pre videomakerov

Cieľom súťaže RECfruit je objaviť nové talenty, nasmerovať ich a dať im príležitosť postupne nájsť uplatnenie. To vďaka tomu, že kreatívne vyjadrené audiovizuálne umenie dostane talentovaného človeka bližšie k ľuďom z fachu. Preto sa súťaž rozhodla rozšíriť spoluprácu s viacerými partnermi súťaže a ponúknuť videomakerom uzavretie spolupráce s konkrétnym sponzorom súťaže. Je potešujúce, že partneri majú okrem podpory súťaže záujem rozdať aj reálne príležitosti.

Tím RECfruit sa týmto spôsobom naplno snaží pozdvihnúť popularitu projektu medzi mladými. Ak poznáte vo svojom okolí niekoho, kto sa venuje autorskej videotvorbe, dajte mu o súťaži vedieť napr. zdieľaním.

Reklama

RECfruit opäť pozýva všetky mladé videomakerské talenty aj tých, čo to v sebe ešte neobjavili, aby neváhali, zobrali kameru alebo mobil a odbornej porote a verejnosti ukázali, o čom točia. Na porotcovské stoličky zasadnú aj ďalšie nové mená. Ich odhalenie prebehne postupne v najbližších dňoch prostredníctvom profilu na Facebooku a Instagrame @recfruit_sk.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama