Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Švajčiarski pionieri industrialu The Young Gods sa predstavia v Bratislave

Švajčiarska zostava The Young Gods, ktorá patrí k pionierom hudobného žánru skrytého v škatuľke industrial, sa opäť ukáže na Slovensku. Po marcovom koncerte v košickej Tabačke tentoraz zamieri do hlavného mesta. V Majestic Music Clube (MMC) predstaví v nedeľu 1. decembra svoj tohtoročný album Data Mirage Tangram, na ktorý si fanúšikovia museli počkať celých 9 rokov. Do Bratislavy zavítajú po 6 rokoch zásluhou promotérov združených pod značkou Dobrý výber.

Vstupenky na vystúpenie kapely, ktorá ovplyvnila Trenta Reznora a jeho Nine Inch Nails, The Edga z U2, ale aj Davida Bowieho, sa už predávajú v sieti Predpredaj. Neskôr budú k dispozícii aj na GoOut.sk. Prvá séria lístkov stojí 22 eur, po jej vypredaní sa cena zvýši na 25 eur.

The Young Gods sú tu s nami už od polovice 80. rokov, pričom debutovali v roku 1987 eponymným albumom, ktorý magazín Melody Maker označil ako Nahrávku roka. Ukázali na nej, že tvrdšia hudba sa dá robiť aj bez toho, aby ste na to využili gitary alebo basgitary. Tajomstvo tkvelo v používaní kláves a elektronických samplerov v kombinácií s bicími nástrojmi. Až v 90. rokoch tieto postupy aspoň trochu prenikli do mainstreamu, a preto sa o The Young Gods hovorí ako o pionieroch industrialu, najmä v Európe.

Reklama
Ľudové mladistvá a Floex v júni otvoria bratislavské koncertné leto

Keď hrali v Bratislave naposledy, mohli si fanúšikovia špeciálne vychutnať skladby z tohto albumu a štúdiovej dvojky s názvom L’eau Rouge (1989). Tentoraz sa oveľa viac zamerajú na nový materiál. Jeho zárodky vznikali pomerne netradične – naživo, keď sa kapela združená okolo Franza Treichlera predstavila v apríli 2015 na švajčiarskom festivale Cully Jazz. Pódium sa tam vtedy na niekoľké dní stalo ich laboratóriom a diváci pokusnými myšami.

“Nevedeli sme, kam to bude smerovať. Bernard (Trontin) doniesol starý sampler k svojim bicím, Cesare (Pizzi) laptop a ja k tomu gitaru, basu a ďalší laptop, teda všetko, čo sme mali po ruke. Ľudia prišli a odišli a my sme boli radi, že sme neboli zviazaní tým, že sme im museli prezentovať finálny produkt. Bolo to naozaj stimulujúce,” zaspomínal si Treichler. Z nového albumu Data Mirage Tangram by v Bratislave určite mala zaznieť dvojica singlov Figure Sans Nom a Tear Up The Red Sky, ktoré dostali aj vizuálnu podobu.

Tomáš Klus po vyše roku vystúpi konečne aj na Slovensku

Decembrový koncert The Young Gods v MMC bude súčasťou spomenutej koncertnej série Dobrý výber, ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA.

Reklama

V rámci nej už MMC hostil Benjamina Clementinea aj Apparata a na jeseň privíta dánsku psych-popovú formácia The Asteroids Galaxy Tour (6.11.), švédsku formáciu Movits! so slovenskou predkpelou Malalata (15. 11.) a britskú dvojicu Lamb (25.11.).

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...

Kapely

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na...

Koncerty

„Všetky skladby sveta“ – to je názov dynamickej novinky od kultovej kapely INEKAFE! Vratko Rohoň a spol v nej opisujú ako, kedy a za akých okolností vznikajú...