Kapely

Symfobia predstavuje prvú slovenskú skladbu so silným odkazom!

Nitrianska symfonicko-metalová kapela Symfobia nahrala svoju prvú skladbu v slovenčine. Súčasťou skladby je aj gitarové sólo Jimmyho Cimbalu, ktorý je prvým hosťujúcim hudobníkom, s ktorým kapela od svojho vzniku vôbec spolupracovala!

Nová skladba Človek podáva obraz dnešnej spoločnosti plnej prázdnych fráz a pripomína to, čo je naozaj dôležité. Text napísala speváčka Erika na hudbu k už existujúcej piesni v angličtine – From the Ashes a do veľkej miery je inšpirovaný, ako sama vraví, momentálnou stratou hodnôt a slušnosti, kde poznanie a láska sú zatienené túžbou po moci a chamtivosti.

Hlavný odkaz piesne sa nesie v duchu prebudenia a v snahe vyvarovať sa chybám, ktoré ľudstvo opakovane pácha. Človek má viac dôverovať svojej intuícii a srdcu a nezabúdať, že iba láska napraví chyby tam, kde niet viac poznania.

Videoklip sa natáčal v štúdiu Jimmyho Cimbalu v Seredi a to rovno pri nahrávaní skladby. Symfobia momentálne dokončuje svoj druhý album, na ktorom fanušíkovia nájdu aj spomínanú, a ich zatiaľ jedinú, slovenskú skladbu Človek.

To Top