Koncerty

Symfobia v novom videoklipe ukazuje boj so závislosťou

Slovenská kapela Symfobia využila koncertnú pauzu na natočenie nového videoklipu ku skladbe Smog of Tomorrow, ktorá sa nachádza na rovnomennom albume z roku 2019.

Kapela mala v týchto dňoch odohrať posledné koncerty turné s kapelami Citron a No Control a vzápätí prejsť na prípravu na letné festivaly po Slovensku a Českej republike. Koronavírus to však zariadil inak a tak kapela využila tento čas a natočila nový videoklip.

Symfobia na novom videoklipe pracovala už s osvedčeným triom – kameramanom Jakubom „Točičom“ Chochulom, režisérom „Vladimírom „Valom“ Kozaňákom z Nitry a scenáristom Vladimírom Dubeňom, ktorí sa podieľali aj na predošlých videoklipoch ku skladbám „Bury It“ a „Flowing Down“.

Klip sa natáčal na troch miestach počas dvoch dní. Najskôr sa točilo v Kultúrnom dome v Šali, odkiaľ pochádzajú vydarené zábery s kapelou. Lezecké zábery sa točili na Zobore na dvoch menších skalách dookola.

Z klipu sa môže zdať, že natáčanie bolo adrenalínové, prípadne nebezpečné.

“Celý čas bol s nami skúsený horolezec Rasťo Kaňa, ktorý zdolal kopce ako Mont Blanc, Elbrus, Ararat či Kazbeg. Čiže pri ňom sme sa naozaj obávať nemuseli ničoho. Všetko nám vysvetlil a dával na nás veľký pozor”: povedala Erika.

To Top