Viac...

Systém Bose ShowMatch mal premiéru na galakoncerte Pavol Hammel a Prúdy!

Oslava 70. rokov s 50. výročím kultového albumu Zvoňe zvonky a 55-timi narodeninami kapely Prúdy. Aj o tom bol galakoncert, ktorý sa uskutočnil 9. decembra 2018 v bratislavskej Hant Aréne! 

Jedinečný narodeninový galavečer bol vyvrcholením koncertného turné kapely Pavol Hammel a Prúdy a okrem skvelých skladieb a výkonu umelcov sme si všimli aj fantastický zvuk. Nie je to náhoda. Zvukovú časť koncertu zabezpečovala firma Basys a ich rentalový partner BG Audio v spolupráci s partnerom z Českej Republiky Stage Master.

Na koncerte sme tak mohli vidieť ale hlavne počuť nový systém Bose Professional ShowMatch, ktorý bol doplnený pódiovou aparatúrou Bose S1 Pro (recenziu nájdete tu).

Pozreli sme sa aj do zákulisia koncertu a dozvedeli sme sa, že kompletne ozvučiť takýto veľký koncert je naozaj náročná práca, ktorú robí niekoľko desiatok ľudí. Aparatúra sa stavala od 6:00 a okolo 14:00 začala zvuková skúška kapely Prúdy. Zaujímavosťou bolo ladenie piána, kedy muselo byť v celej sále absolútne ticho. Koncert sa začal o 19:00 hod. a systém Bose Professional ShowMatch tak mohlo počuť vyše 1700 divákov.

Samotný aparát hral naozaj výborne, zvukové pokrytie a zrozumiteľnosť zvuku bola na každom mieste v hladisku veľmi dobrá. Koncert bol fantastický a fanúšikovia odmenili Pavla Hammela a kapelu Prúdy dvojitým standing ovation.

Najväčšia koncertná šnúra skupiny Prúdy v novodobej histórii vypukla 27. júla Pavol Hammel ju venoval pamiatke svojim kolegom Mariánovi Vargovi a Fedorovi Frešovi. Turné vyvrcholilo galakoncertom 9. decembra 2018 v bratislavskej Hant Aréne. Koncert snímala aj RTVS a odvysielala ho na Silvestra na Dvojke.

Viac informácií o aparatúre Bose Professional ShowMatch nájdete na Basys.sk.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!