Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Systém Bose ShowMatch mal premiéru na galakoncerte Pavol Hammel a Prúdy!

Oslava 70. rokov s 50. výročím kultového albumu Zvoňe zvonky a 55-timi narodeninami kapely Prúdy. Aj o tom bol galakoncert, ktorý sa uskutočnil 9. decembra 2018 v bratislavskej Hant Aréne! 

Jedinečný narodeninový galavečer bol vyvrcholením koncertného turné kapely Pavol Hammel a Prúdy a okrem skvelých skladieb a výkonu umelcov sme si všimli aj fantastický zvuk. Nie je to náhoda. Zvukovú časť koncertu zabezpečovala firma Basys a ich rentalový partner BG Audio v spolupráci s partnerom z Českej Republiky Stage Master.

Na koncerte sme tak mohli vidieť ale hlavne počuť nový systém Bose Professional ShowMatch, ktorý bol doplnený pódiovou aparatúrou Bose S1 Pro (recenziu nájdete tu).

Reklama
Radka Hadová spolu s Es Jazz Triom prichádza s dvoma zaujímavými skladbami

Pozreli sme sa aj do zákulisia koncertu a dozvedeli sme sa, že kompletne ozvučiť takýto veľký koncert je naozaj náročná práca, ktorú robí niekoľko desiatok ľudí. Aparatúra sa stavala od 6:00 a okolo 14:00 začala zvuková skúška kapely Prúdy. Zaujímavosťou bolo ladenie piána, kedy muselo byť v celej sále absolútne ticho. Koncert sa začal o 19:00 hod. a systém Bose Professional ShowMatch tak mohlo počuť vyše 1700 divákov.

Samotný aparát hral naozaj výborne, zvukové pokrytie a zrozumiteľnosť zvuku bola na každom mieste v hladisku veľmi dobrá. Koncert bol fantastický a fanúšikovia odmenili Pavla Hammela a kapelu Prúdy dvojitým standing ovation.

Kapela Iron Maiden oznámila vydanie nového albumu Senjutsu

Najväčšia koncertná šnúra skupiny Prúdy v novodobej histórii vypukla 27. júla Pavol Hammel ju venoval pamiatke svojim kolegom Mariánovi Vargovi a Fedorovi Frešovi. Turné vyvrcholilo galakoncertom 9. decembra 2018 v bratislavskej Hant Aréne. Koncert snímala aj RTVS a odvysielala ho na Silvestra na Dvojke.

Viac informácií o aparatúre Bose Professional ShowMatch nájdete na Basys.sk.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Kompilačný vinylový a CD dvojalbum Pavol Hammel & Prúdy 1966 – 1975 je dramaturgicky nezmenenou reedíciou pôvodného titulu, ktorý vyšiel v roku 1982 a ktorý zachytáva prvé...

Koncerty

Po uvoľnení opatrení v súvislosti s pandémiou sa v  júli chystá veľké spoločné turné ,,Legendy open air tour“, ktoré bude jedinečným spojením slovenských hudobných legiend. Na...

Koncerty

V Trenčianskych Tepliciach v júli otvorili 74. ročník Hudobného leta. Otvárací koncert bol v rukách unikátneho zoskupenia umelcov, ktoré doposiaľ mohli zažiť len hostia Hudobného...

Koncerty

Benefícia Objatie tónov pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím pripravili už po deviatykrát Občianske združenie Ostrov v Leviciach a Občianske združenie Milan Štefánik. Spoluorganizátorkou...