Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

System of a Down plánujú turné po Európe, prídu aj na Slovensko?

Arménsko-americká kapela System of a Down potvrdila niekoľko vystúpení na rok 2020 v Európe. Kapela taktiež poznamenala, že na ceste bude oveľa viac koncertov. Máme sa tešiť tiež?

Oficiálne potvrdené koncerty v Európe na stránkach kapely System of a Down sú zatiaľ tri. Sú to dva nemecké festivaly Rock am Ring a Rock im Park a fínsky festival Provinssirock Festival.

Nemáme zatiaľ žiadne informácie o tom, že by System of a Down prišli aj na Slovensko. Rok 2020 je však ešte ďaleko a možno sa tejto správy čoskoro dočkáme. Pokiaľ by sa tak nestalo, mnoho fanúšikov určite pôjde na festival Rock am Ring, ktorý zverejnil aj ďalšie mená ako Green Day, Volbeat, Deftones, Weezer, Korn, Disturbed, Billy Talent, The Offspring.

Reklama

System of a Down, známa aj pod akronymom SOAD a často skracovaná na System, je arménsko-americká rocková skupina z Los Angeles v štáte Kalifornia, ktorá bola založená v roku 1995.

Skupina sa skladá z Serja Tankiana (sólový spev, klávesy, rytmická gitara), Darona Malakiana (gitara, spev), Shava Odadjiana (basová gitara, sprievodný spev) a Johna Dolmayana (bicie). Skupina má veľmi osobitý štýl hudby, a tak ani medzi fanúšikmi nepanuje jednota v názore na to, o aký štýl vlastne ide.

Časť tvrdí, že najpresnejšie ich vystihuje pojem hard rock, väčšina však hovorí aj o veľmi jedinečnej alternatívnej hudbe, v ktorej sa nachádza etno, funk, psycho, death metal s prvkami arménskeho folklóru.

Reklama

Pozrite si aj vydarené video, v ktorom sa spojil Tom a Jerry so skladbou Suite-Pee od System of a Down:

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Priaznivci jazzového AMC Tria budú mať možnosť vidieť túto formáciu počas leta na viacerých podujatiach. Hosťami niektorých vystúpení budú Ulf Wakenius a Peter Lipa. Na...

Koncerty

Kapele Peter Bič Project ide karta – čo skladba, to mega hit! Aj ich najnovšia pohodová pesnička Máj sa fanúšikom i hudobným redaktorom mimoriadne páči...

Koncerty

Štefan Štec a Fajta pripravujú program na letné turné, na ktoré ich fanúšikovia už netrpezlivo čakajú. Zaznejú hity  Urvala sia struna, Báči Jašov, Idu sobi...

Koncerty

Adam Ďurica v čase lockdownu všeličo pomenil. Postavil napríklad novú kapelu a tvoril. Z jeho aktuálneho singla Medzi nami je už rádiový hit a táto skladba, rovnako ako...