Sziget začína už v stredu! Do line-upu pribudli Iggy Azalea a Galantis

0
62
views

Legendárny festival otvorí v stredu, 9. augusta, koncertom skvelá Pink! Počas siedmich dní sa na hlavnom pódiu vystriedajú hviezdy ako Macklemore & Ryan Lewis, Kasabian, Major Lazer, The Chainsmokers, PJ Harvey, Mando Diao a mnohí ďalší.

Do programu Szigetu, ktorý je považovaný za jeden z najlepších európskych festivalov, sa dostali aj dve slovenské kapely – žilinský Dave BranniganKinsfolk, ktorý minulý týždeň predstavil nový singel Cold Sea. Celkovo sa na Ostrove slobody, ako festivalový ostrov v centre Budapešti prezývajú fanúšikovia, predstavia stovky kapiel, ale aj divadelníci, výtvarníci či dokonca cirkusoví akrobati.

Sziget tesne pred začiatkom pridáva do programu dve veľké hviezdy. V sobotu, 12. augusta, sa na hlavnom pódiu spolu s Macklemore & Ryan Lewis predstaví aj Galantis a Iggy Azalea! Švédske duo Galantis so svojimi hitmi Runaway (U&I) a No Money obsadilo aj slovenské rádiá. Aj austrálsku raperku Iggy Azalea slovenskí fanúšikovia dokonale poznajú. Singel Fancy, z jej debutového albumu The New Classic, sa stal obrovským hitom a dosiahol to až na prvú priečku rebríčku Billboard. Izzy Azalea a Galantis nahradia v programe Ritu Ora a Clean Bandit, ktorí začiatkom augusta zrušili svoju účasť na Szigete.

Tip:  Jeden z najvýznamnejších českých rockových gitaristov Michal Pavlíček vystúpi v Bratislave!

Program hlavného pódia Sziget festivalu:

9. august, streda: Pink, Billy Talent, Dubioza Kolektiv
10. august, štvrtok: Jamie Cullum, Tom Odell, Biffy Clyro, Wiz Khalifa
11. august, piatok: Mando Diao, Rudimental live, PJ Harvey, Kasabian
12. august, sobota: Izzy Azalea, Galantis, Macklemore & Ryan Lewis
13. august, nedeľa: Metronomy, White Lies, Hurts, The Chainsmokers
14. august, pondelok: George Ezra, Glass Animals, Two Door Cinema Club, Major Lazer
15. august, utorok: The Kills, Birdy, Alt-J, Dimitri Vegas & Like Mike

Sziget festival je sedemdňový multikultúrny festival, ktorý sa koná na krásnom zelenom ostrove uprostred Budapešti od 9. do 16. augusta. Celotýždenná non-stop udalosť, kde nájdete približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete.

Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami. Festival každoročne priláka viac než 496 000 Szigeťanov v priebehu siedmych festivalových dní.

Tip:  Olympic zahrá vo Vrábľoch najväčšie hity!