Zaujímavosti

Talentovaná 11 – ročná bubeníčka Nikoleta si zahrala s najväčšou kapelou na svete Rockin’1000

21.7.2018 celosvetová kapela Rockin’1000 predstavila svoju ďalšiu magickú šou vo Florencii. Na štadióne Artemio Franchi zažili diváci fantastický a nezabudnuteľný večer plný neskutočnej energie. Hudobníci, zosynchronizovaní a nabití energiou, zahrali spolu mýtické kúsky z rockového eposu.  A Nikoleta, mladá, talentovaná bubeníčka zo Slovenska, prešla 1000 kilometrov, aby sa mohla zúčastniť tejto veľkolepej šou.

1500 rockerov odštartovalo koncert Prelúdiom č.1 od Johanna Sebastiana Bacha a  premenilo túto melódiu na rockovú baladu. Celé vystúpenie Rockin’1000 dirigoval významný taliansky dirigent Peppe Vessicchio. Po kľudnej balade sa na divákov vyrútila obrovská dávka energie. Tá energia sa dá len ťažko opísať slovami. To sa musí zažiť. A keďže sme tam mali zo Slovenska mladú bubeníčku Nikoletu, ktorá tam išla so svojou rodinou, tak sa s nami mohli podeliť o svoje dojmy a zážitky. A nielen Nika, ale aj jej rodičia a staršia sestra sa jednoznačne zhodli, že to bol neopísateľný zážitok na celý život. 

A čo o koncerte povedali Niki a jej rodičia?

Bolo úžasné sledovať ako tento veľkolepý projekt spojil hudobníkov, starých, mladých, amatérov, profesionálov z rôznych krajín. Nebolo cítiť žiadny rozdiel, profesionálny, vekový ani jazykový. Všetci boli ako jeden a dorozumievali sa spoločným jazykom – hudbou. 

Nečakali sme, že bubenícky guru Lele Borghi (pozn. každá sekcia/nástroj má svojho guru, ktorý pripravuje podklady pre muzikantov a sú vodcami danej sekcie) vytiahne z davu bubeníkov našu Niki a umiestni ju do prvej rady v sekcii bubeníkov. Sme mu za to vďační a vážime si to. Vďaka tomu mala Nika možnosť vidieť všetko, čo sa naokolo dialo a aj krásny pohľad na zaplnenú tribúnu, z ktorej sa vracala tá istá energia od divákov, akú dávali hudobníci divákom.

Aj po týždni po koncerte sme stále zažívali obrovskú eufóriu. Nikolka svojou radostnou a energickou hrou na bicie očarila viacerých muzikantov. Ich komentáre, ktoré posielajú Nikolke, sú  krásne a veľmi povzbudzujúce. Tak ako ju prijali medzi seba je neuveriteľné. Teší nás to a povzbudzuje k tomu aby sme Niku naďalej podporovali v jej záľube. Veríme, že aj takéto zážitky pomáhajú Nikolke napredovať v jej hraní na bicie.

Nikolka hovorí: „Také úžasné 3 dni plnej hudby som ešte nikdy nezažila“. Budúci rok v apríli by sa mal ďalší podobný koncert uskutočniť v Nemecku vo Frankfurte. Toto rozhodne chceme znova zažiť. Tak dúfame, že sa Nikolke opäť podarí si zahrať spolu s Rockin’1000.

A ako prebiehala celá akcia vo Florencii 19-21.7.2018? 

Prvý deň prebehla prvá a druhá skúška. Prvú skúšku mal každý nástroj zvlášť. Bubenícka skúška mala veľkú silu. Veď kedy ste počuli hrať naraz 300 bubeníkov? Na druhej skúške sa pridali gitaristi a basgitaristi. Energia sa stupňovala.

Druhý deň prebehla tretia a štvrtá skúška. Na tretej skúške sa pridali klávesisti aj speváci. Nabehli zimomriavky.
Štvrtá skúška (generálka) prebehla večer aj so špeciálnymi hosťami majstrom Peppe Vessicchiom a speváčkou Courtney Love, s ktorou si spoločne zahrali 3 skladby od jej skupiny Hole.

Tretí deň akcia vyvrcholila jedinečným a výnimočný koncertom: 1500 muzikantov, 20 000 divákov a špeciálni hostia pod rúškom tmy a svetelných efektov.

To Top