Novinky zo sveta hudby

Talentovaná Janais prichádza s novinkou Hlavolam

Slovenská speváčka Janais je priaznivcom kvalitnej hudby dobre známa. A určite ich nesklame ani tentokrát so svojou novou skladbu Hlavolam, ktorou iba potvrdzuje svoje spevácke i autorské kvality.


Nie je to tak dávno, čo charizmatická hudobníčka Janais avizovala priaznivcom na sociálnej sieti vydanie novej skladby. Ani počas uplynulého leta totiž nezaháľala a spolu s kapelou usilovne pracovala na nových piesňach. Jednou z nich je pohodová, ešte stále letom dýchajúca novinka Hlavolam.

Každý si zaslúži šancu

Tá si vás získa nielen sviežim rytmom a chytľavým textom, ale tiež posolstvom lásky a zaslúžených šancí. Viac o skladbe prezradila samotná Janais: “Inšpiráciou pre napísanie tejto pesničky mi bola dobrá kamarátka a jej rozchod s partnerom po spoločne prežitých ôsmich rokoch. I keď má teraz novú známosť, neustále ňou lomcujú pochybnosti, či je to ten pravý a nežije iba v sebaklame. Vedie boj s rozumom a hoci mu nevie odolať, podobným myšlienkam sa nedokáže ubrániť. Každý z nás si však zaslúži šancu, či už ide o sklamanie alebo nový vzťah.” V texte k novej skladbe, sa tak môžeme nájsť všetci. Téma lásky a (ne)prebolených rozchodov je totiž stále nanajvýš aktuálna a väčšine z nás dobre známa.

Prekoná doterajšie úspechy?

Singel Hlavolam, ktorý vychádza už v týchto dňoch, je tak nástupcom príjemnej skladby Nad hladinou. Tá sa v slovenských rádiách naďalej teší výbornej počúvanosti a s pesničkou Blízko, vydareným duetom so spevákom Petrom Bažíkom, Janais katapultovala do kategórie najúspešnejších nekomerčných hudobných umelkýň na Slovensku. Práve druhá spomínaná pieseň v sebe nesie silný odkaz a stala sa symbolickým uznaním ťažkého, ale za to krásneho poslania všetkých mamičiek. Aj dvojnásobná mama Janais je názornou ukážkou, že skĺbiť materské povinnosti s prácou, ktorá je zároveň koníčkom, nemusí byť nemožné. Novinkou Hlavolam sa ale pracovné aktivity sympatickej speváčky a skladateľky určite nekončia. Jej fanúšikovia sa môžu v najbližších mesiacoch tešiť na ďalšie hudobné prekvapenia a vianočné turné.

Kto je Janais?

Janais je slovenská skladateľka a interpretka spievajúca v slovenčine, angličtine a francúzštine. Jej doménou sa stal indie pop s prvkami folku a šansónu. Do širšieho povedomia sa dostala vďaka súťaži Eurovision Song Contest 2009, kde sa spolu s kapelou prebojovala do národného finálového kola s piesňou Taram ta rej. V tom istom roku predstavila debut Svetaboj s 13 autorskými piesňami.


V marci 2013 vydala Janais druhý album Eufória. Okrem duetu s Martinom Husovským z Komajoty či spolupráce so známym textárom Vladom Krauszom album obohacujú aj anglické skladby a francúzske šansóny priamo z pera samotnej speváčky.

Zatiaľ posledným speváčkiným albumom je Vianočná Janais (2015). Album pozostáva z najznámejších slovenských kolied v originálnych úpravách, ale tiež z francúzskych a anglických vianočných piesní. Súčasťou albumu je duet Biela pieseň so Zuzanou Smatanovou či nestarnúca Let It Snow. Tú Janais pretextovala do slovenčiny a dala jej názov Nech sneží. Album získal skvelé kritiky a zlatú platňu za rok 2015. Speváčka v súčasnosti chystá vianočné turné po celom Slovensku a so svojou kapelou pracujú na novom, v poradí už štvrtom štúdiovom albume.

Zoznam najbližších koncertov:

07.10.2017  Košice, Polievkový festival, Kulturpark
09.11.2017  Bratislava, kostol Klarisky
25.11.2017  Piešťany, Krása bez bariér, Hotel Balnea Esplanade
02.12.2017  Košice, Vianočný koncert pred AuParkom
07.12.2017  Prešov, Vianočná Janais v Prešove, kino SCALA
10.12.2017  Nitra, Vianočné mestečko na hrade
12.12.2017  Banská Bystrica, Vianočná Janais v Banskej Bystrici, Robotnícky dom
13.12.2017  Bratislava, Vianočná Janais v Bratislave, DK Zrkadlový háj
16.12.2017  Rabča, Vianočné trhy 2017
17.12.2017  Bratislava, Ružinov (Cultus) – Vianočný koncert
22.12.2017  Trnava, Vianočné trhy
30.12.2017  Považany, Kultúrny dom

  Štýlové dizajnové ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.