Zaujímavosti

Talentovaný český spevák Thom Artway vzdáva hold Karlovi Krylovi

Mladý talentovaný český spevák Thom Artway vzdáva hold Karlovi Krylovi piesňou Anděl, ku ktorej natočil v bývalých Sudetoch aj videoklip.


Pesničkár Thom Artway oslavuje tridsiate výročie sametovej revolúcie uctením si pamiatky Karla Kryla, ktorého osobnosť nám aj dnes pripomína silu slova v období neslobody. 

„Již dlouho jsem si pohrával s myšlenkou natočit některou z jeho písní. Labyrint jeho textů vždy přitáhne moji pozornost – a stále mě napadají nové a nové možné významy jím zvolených slov,“ hovorí spevák a dodáva: „A proto jsem se nakonec rozhodl vytvořit vlastní verzi písně Anděl, jelikož si v ní může každý najít své vlastní poselství, i když je to notoricky známá skladba.“  

Karel Kryl predstavuje pre Thoma Artwaya, presne tak ako pre mnoho ďalších, aj hudobnú ikonu sametovej revolúcie a popritom si tento rok pripomíname aj 75 rokov od narodenia kultového pesničkára a 25 rokov od jeho smrti. Pieseň Anděl vznikla v polovici šesťdesiatych rokov a vyšla v roku 1969 na albume Bratříčku, zavírej vrátka, je to teda päťdesiat rokov od jeho vydania.

Inšpiráciou k napísaniu piesne boli Krylove potulky po okolí Teplíc, kde boli bývalé Sudety. Pohraničná oblasť symbolizovala v dobe komunizmu úplné vykorenenie viery a všetkého, čo s ňou súviselo. A práve do týchto miest zamieril aj Thom Artway v doprovode kameramana Michala Šindelářa, aby tu natočil čiernobiely atmosferický videoklip.


Naživo zaznie Anděl v podaní Thoma Artwaya prvýkrát 28.októbra na koncerte Paměť národa a 17. novembra na Festivale slobody na pražskom Václavskom námestí.

  Štýlové dizajnové ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť