Viac...

Talentovaný violončelista Ján (18): Hral som pre kráľovnú Beatrix!

Ľudia, ktorí tvrdia, že talenty na Slovensku v mladých ľuďoch už dávno vytlačila lenivosť a sociálne siete, by mali teraz spozornieť. Nasledujúce riadky totiž rozprávajú o opaku.

Našli sme totiž mladého Slováka, ktorý by sa so svojim výnimočným talentom a skúsenosťami mohol porovnávať aj s poprednými umelcami Európy.

Reč je o 18-ročnom Janovi Bogdanovi z Košíc. Hoci je ešte len na prahu dospelosti, už teraz má, zdá sa, jasnú predstavu o svojej budúcnosti, ktorú napĺňa už teraz. Stane sa z neho svetoznámy umelec?

Malý Janko vzal violončelo do ruky prvýkrát už ako 3-ročný. Aj keď vtedy sa len snažil „očistiť struny s lukom“, jeho rodičia, taktiež hudobníci, uverili v jeho nadšenie a talent. Tam niekde sa začína jeho cesta s violončelom, ktoré už odvtedy nepustil z rúk.

Kým „ostatné“ 12-ročné deti obvykle trávia svoj voľný čas behaním s kamarátmi a chodením po krúžkoch, prípadne sa len tak hrajú na počítači, náš nádejný umelec zažil už v tomto veku veľkú chvíľu, ktorú by mu pokojne závidel nejeden hudobník – prvýkrát si totiž zahral so Štátnym filharmonickým orchestrom v Košiciach. Ale ak si myslíte, že to je všetko, mýlite sa. Ján mal vďaka svojmu neobyčajnému nadaniu tú česť hrať pre rôzne významné osobnosti – dokonca aj pre samotnú holandskú kráľovnú Beatrix!

Zdroj: Ľudmila Kostelníková, www.student24.sk

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.