Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Taliansky multitalent Zarrella prináša na Slovensko House 80. rokov!

Taliansky multitalent Zarrella prináša na Slovensko House 80. rokov!

Zarrella je DJ, hudobný producent, remixer a composer z Talianska. Na Slovensku žije a pracuje od roku 2016. Do našej krajiny sa zamiloval nie len kvôli slovenskej priateľke Kamile, ale aj našim bryndzovým haluškám a folklóru. Okrem iného je aj profesionálnym tanečníkom v divadlách Nová Scéna a Bratislavské divadlo tanca Jána Ďurovčíka. 

Pod značkou ZARRELLA prináša svoj vlastný štýl aj na slovenskú hudobnú scénu a to predovšetkým v spolupráci s mladými slovenskými umelcami.

Má za sebou pomerne rozsiahlu celosvetovú komunitu,  avšak teraz sa snaží vybudovať si aj tú slovenskú. Hudbe sa venuje od roku 2010 a odvtedy experimentuje s elektronickou hudbou ako EDM a HOUSE. Jeho rozsah štýlov ide od EDM k House, Progressive House, Tropical House, Reggaeton, Hip Hop, Trap a Future Bass.

Reklama

Aktuálnou slovenskou prvotinou je song ,,Môj svet „. 

Vznikol v spolupráci s mladým Adamom Kršiakom, ktorý ho natextoval a naspieval. Skladba je doprevadzaná kontroverzným videoklipom, natočeným talentovanou študentkou FTF – Yelizavieta Nedayvoda. Zobrazuje človeka, ktorý sa počas počúvania piesne dostane do iného sveta. Tanečná interpretácia je profesionálnymi tanečníčkami zo zoskupenia Moving Souls a BDT Jána Ďurovčíka. Inšpiráciou pre vznik songu je  HOUSE štýl z 80.tych rokov. Ten sa pretavil nielen do hudby, ale aj do vizuálneho stvárnenia videoklipu.

Prečo HOUSE 80. rokov?

Reklama

,, Rozhodol som sa zaexperimentovať a trochu zariskovať. Spojenie house music s mladým slovenským interpretom možno dostane šancu vrátiť ho aj do slovenských rádií. Podľa mňa si housová hudba zaslúži návrat do hlavného prúdu aj na Slovensku.“ hovorí Zarrella.

Koncom 80-tych rokov začal veľký rozmach elektronickej tanečnej hudby. Tak trochu „bojoval“ proti rockovému štýlu. House v sebe skrýval aj politický odkaz pre ľudí, ktorí boli považovaní za vyvrheľov spoločnosti. Pôsobil na tých, ktorí nezapadali do hlavného prúdu spoločnosti. V skorých 90tkach už housová hudba bola na tanečnej scéne pomerne masovou záležitosťou. S týmto stabilným, ale v podstate stále jemným mainstreamovým úspechom v priebehu rokov získal house silu, ktorú rozvíjajú housoví producenti a pomaly „infikujú“ hlavný prúd sveta popu a hip-hopu. Takže housom ovplyvnená hudba si udržuje popularitu v kluboch po celom svete aj dnes.

Čo chce svojou hudbou dosiahnuť? 

Reklama

,, Snažím sa byť prínosom pre mladú elektronickú scénu na Slovensku. Mojím cieľom je nielen zviditeľňovať takýto štýl hudby, ale pomôcť aj mladým neznámym spevákom či speváčkam dostať sa do hudobného éteru s kvalitnou hudbou.“ hovorí Zarella.

Každý, kto hudbou žije a má v nej dostatočný prehľad, určite potvrdí, že taký široký výber hudby ako je teraz tu ešte nikdy nebol. House nevynímajúc.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Rok 2020 výrazne ovplyvnil nielen slovenskú hudobnú scénu. Slovenský producent Robert Burian, ktorý vydáva väčšinu svojich diel v zahraničí, však nezaháľal a svojim priaznivcom priniesol šesť...

Správy

Talian Stefano Fucili, ktorý dobyl talianske rádiá, ale aj naše hviezdne duo Drozďo & Demex, mladý talentovaný hudobník John Habbs, skvelá Mia Nikol a ďalších...

Správy

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores.

Zaujímavosti

O mladom, talentovanom producentovi Dlugoshovi ste už možno počuli. Ak nie, je najvhodnejší čas to zmeniť! Dlugoshova najnovšia spolupráca s názvom Incognito sa dostala...