Cinema
žiadne hodnotenie

Tanečný film Backstage dnes ide do kín a spolu s ním vychádza i soundtrack!

Pre soundtrack oslovili tvorcovia filmu osvedčené mená i začínajúce hviezdy slovenskej a českej scény. Soundtrack vychádza formou playlistu na digitálnych platformách Spotify a Deezer a tiež na originálnom merchandise k filmu. 

Film Backstage režisérky Andrey Sedláčkovej ukazuje príbeh tanečnej skupiny, ktorá sa pretĺka v malom meste a sníva o tom veľkom. Dvere do nablýskaného sveta šoubiznisu sa im otvoria vďaka talentovej súťaži. Pre vzťahy a charaktery všetkých členov však takýto skok predstavuje veľkú a tvrdú  skúšku. Ben Cristovao má vo filme úlohu jedného z porotcov súťaže: „Vtipné je, že ponuka robiť skutočného porotcu prišla veľmi krátko po natočení mojej role  vo filme,“ prezrádza Cristovao.

Práve Ben vytvoril pre film hneď dve skladby, a to PADAM v spolupráci s Máriou Čírovou i ďalší song Nohy. Šlo o úplne prvé umelecké spojenie Bena a Márie, ktoré rozhodne skvele funguje. „To, že ma Ben oslovil ma trochu zaskočilo, len málokto by čakal, že práve my dvaja urobíme niečo spoločné. Myslím ale, že sa nám song naozaj podaril,” vraví Mária. Jej slová potvrdzuje i úspech klipu na YouTube, len dva týždne od premiéry má viac než 2 milióny videní. Skladbu môžete aktuálne počúvať v rádiách Expres i Európa 2.

https://www.youtube.com/watch?v=Xnfvx4Sif5E

Spoločne s Benom a Máriou sú na soundtracku ďalšie skvelé mená domácich slovenských a českých interprétov zo žánru popovej, hip-hopovej alebo urban music. Svojimi trackmi prispeli: Kali, Paulie Garand, Annet Charitonová, VR/Nobody, Indy a Wich, Johny Machette, Reginald, Sima, Nerieš, Pil C a Calin. Ide o už v minulosti vydané skladby jednotlivých interpretov, ktoré teraz vychádzajú v podobe playlistu na digitálnych platformách Spotify a Deezer. Fanúšikovia si tiež môžu zakúpiť merchandise (tričká a mikiny) a okrem originálneho kúsku z limitovanej edície získať všetky skladby zo soundtracku vo formáte MP3. Každé tričko či mikina totiž obsahuje visačku s unikátnym download kódom. Merch je v predaji prostredníctvom e-shopu labelu Ruka Hore.

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top