For Tape prichádzajú s novým videoklipom plným vlkov!

0
3
views

For Tape práve prichádzajú s videoklipom k celkom novému singlu Wolves Haven’t Eaten Yet. Singel je predzvesťou nového zvuku kapely. Text hovorí o tom, že nie vždy môžete veriť ľuďom okolo vás a niekedy práve tí, na ktorých sa spoliehate najviac môžu byť tí, ktorí vás zradia ako prví.

Členovia kapely sa tento rok rozhodli ponúkať poslucháčom nie celé EP s niekoľkými skladbami ako doteraz, ale vybrali si pre zmenu cestu samostatných singlov. Tento spôsob im umožňuje plne sa sústrediť na samotnú skladbu, jej prevedenie, zvuk a takisto produkciu. Výsledkom je tak prepracovaný produkt s moderným zvukom, ktorý zobrazuje For Tape v aktuálnom rozpoložení.

Kapela For Tape vzniká začiatkom roka 2012 pôvodne ako vedľajší projekt Tomáša Ďurčiho, ktorý oslovuje Martyho Révaya, v tom čase pôsobiaceho v kapele Enter The Dead State, na post speváka a svojich spoluhráčov z kapiel Smer Omsk a Rodrigokruz, basáka Jožka Pušká-ra a bubeníka Maťa Popu. Postupom času sa z neho však vyprofiluje regulérna kapela. For Tape v tejto zostave odohrávajú jeden koncert a nahrávajú svoj prvý singel Angry Youth.

Maťo Popa kapelu v auguste toho istého roka opúšťa a na jeho miesto nastupuje Martyho spoluhráč z kapely Enter The Dead State Rišo Krenčan. V tejto podobe kapela dopĺňa reper-toár o ďalšie skladby z vlastnej tvorby, aby v apríli 2013 mohla vydať prvé sedem skladbové EP On the Waves. S novým koncertným programom odohrávajú mnoho koncertov po celom Slovensku. Po roku nastáva čas na ďalšie EP, ktoré vychádza 31. augusta 2014 pod názvom The Way I Choose a obsahuje šesť nových skladieb. K tomuto EP vznikajú aj dva videoklipy k piesňam Orwell’s World a The Hard Way. Kapela sa na tomto počine uberá novým sme-rom a prikláňa sa tak štýlovo k post-hardcoreu a hardcore-punku.

Začiatkom roka 2015 nas-táva ďalšia personálna zmena, kedy Riša na poste bubeníka strieda Mišo Medvecký. S novou posilou kapela pripravuje skladby na ďalšie EP, ktoré vychádza 5. septembra pod názvom In Society. Na ňom sa kapela snaží docieliť čo najprirodzenejší zvuk aby tak zachytávalo ener-giu živých koncertov. For Tape za dobu svojho pôsobenia odohrali vyše 50 koncertov.