Tarja Turunen nesklamala a v Bratislave odpálila skvelú show!

0
28
views

Tarja Turunen vydala v tomto roku krátko po sebe albumy The Brigthest Void (jún 2016) a The Shadow Self (august 2016). Piesne z nich, ale aj prierez toho TOP z jej tvorby odprezentovala v rámci svojho turné “The Shadow Shows” aj v Bratislave a v Košiciach. My sme sa zastavili na koncerte v MMC v hlavnom meste a nevychádzali sme z úžasu.

Koncert naplnil klub do posledného miesta a diváci si mohli užiť okrem hlavnej hviezdy večera aj dve predkapely, ktoré výborne rozbehli chod celého večera.

Po nich po krátkom meškaní začalo skutočné operno-metalové nebo (či peklo?). Najväčšie vypalovačky striedali piesne z posledných albumov, tvrdé aranžmá, na aké sme u speváčky zvyknutí sem tam nahradil vkusný akustický part, v ktorom sa ukázalo pravé umenie Tarji Turunen. Milé vsuvky v slovenčine, ktoré sa speváčka naučila, nevyšli nazmar a naštartovali už aj tak skvelé publikum, ktoré si koncert užívalo plnými dúškami a nechalo sa aj patrične počuť.

Speváčka si so sebou okrem skvelých hudobníkov priniesla aj novú show s novými kostýmami v ktorých vyzerala proste skvele. Veď, presvedčiť sa môžete aj vo fotogalérií nižšie.

Autorom článku a fotografií je Viktor Hlavatovič. Viac nájdete na Facebooku a Instagrame!