Koncerty

The Paranoid a Sanchez Amsterdam ukončili svoje turné emotívnym víkendom v Žiline a Košiciach

Slovenská kapela The Paranoid ukončila svoje mesačné turné. To sa konalo po polročnej pauze, počas ktorej našli nového člena rodiny – speváka Rob Ravena. Spolu s kapelou Sanchez Amsterdam a The Now odohrali posledné dva koncerty v Žiline a Košiciach.

Práve pre Roba to bolo jedno z najemotívnejších vystúpení, keďže Košice sú jeho rodným mestom. Aké má pocity z celého turné sme sa ho spýtali tesne po koncerte. “Ešte pred mesiacom ma čakalo sedem koncertov v očakávaní, ako to celé dopadne. Príjmu ma fanúšikovia? Mal som rešpekt postaviť sa na pódium, ale dnes, po sobotňajšom košickom koncerte som dojatý. Úprimne mi v ten večer vyhŕkli slzy pri skladbe ,,Nikdy nezabudnem” keď som zbadal svojich priateľov.”

“Celé ,, Aprílové tour” bolo fenomenálne a ja som sa ohromne bavil. Osobné chcem poďakovať kapele, chalanom za všetko to, čo teraz zažívam. Všetkým ľuďom, priateľom, ktorý nám boli oporou počas celého tour. Teším sa na ďalšie koncerty, kde sa opäť stretneme. Toto je nová éra.

Celé turné bolo vyvrcholením vyše polročnej prestávky a hľadania nového speváka po tom, čo dlhoročný člen Igor Belaj odišiel z kapely. Chladného to nenechalo ani basgitaristu Patrika: “Ja osobne som bol milo prekvapený, že ľudia nás nesmierne podržali a chodili na koncerty, aj keď počuli nový song Roba spievať až na koncerte. Všetkým patrí jedno veľké ĎAKUJEM”.

Čo bude nasledovať po turné? Či chystá niečo kapela do budúcna je už teraz jasné. “Letné koncerty budeme postupne zverejňovať. Momentálne dokončujeme nahrávanie pesničky “Skúšam ťa nájsť”, ktorú sme hrávali na našom turné.”.

Okrem kapely The Paranoid vystúpili na koncerte aj kapely Sanchez Amsterdam a východoslovenská posila The Now. Aj oni sa ku celému turné vyjadrili veľmi vďačne.

“Turné bolo super, s chalanmi z TP sa už nejaký ten piatok poznáme a to nie len po hudobnej stránke. Sme aj dobrí kamaráti. A myslím si, že pri takomto turné, keď ťaháme všetko spolu je práve toto základom úspechu.“, povedal líder kapely Sanchez Amsterdam David. Nakoniec dodal: “Chcel by som v mene celej kapely poďakovať všetkým, ktorí prišli na toto turné. Som rád, že sme si konečne zahrali aj v Prahe a mohli sme našu tvorbu ukázať aj tam. Ohlasi boli dobré, za čo som veľmi rád.”

Nakoniec ešte odkaz od kapely The Now: “Turné bolo absolútne super! Všade bola vynikajúca atmosféra. Koncerty sme si užívali na maximum a ľudia tiež, čo je najdôležitejšie. Boli sme veľmi prekvapení, ako ľudia reagovali na našu tvorbu. Práve ich reakcie náš ženú vpred a preto to robíme. Ďakujeme všetkým, čo chodia na koncerty a podporujú slovenskú rockovú scénu.”

Na celom turné ste mali možnosť tagovať svoje fotky hastagom #somnakoncerte. Výhercu špeciálneho MERCH BALÍČKU skupiny The Paranoid a CD skupiny Sanchez Amsterdam prebehne na našom webe už tento víkend!

GALÉRIE Z KONCERTOV V KOŠICIACH A ŽILINE NÁJDETE TU:

>>> ŽILINA <<<

>>> KOŠICE <<<

Foto: Wikes Hlavatovič

To Top