Novinky zo sveta hudby

The Paranoid pozývajú na jesenné turné novým videoklipom “Posledná Noc”

Nitrianska rocková kapela The Paranoid prichádza s novým singlom a videoklipom “Posledná Noc”, s ktorým vyrážajú na turné Posledná Noc Tour 2018 po slovenských a českých mestách. O hudbu a text sa postarali gitarista Roman Birkuš a nový spevák Rob Raven, ktorý odštartoval “novú éru” kapely začiatkom tohto roku. 

Na text a myšlienku celej piesne sme sa spýtali osobe gitaristu Romana: Song je o tom, ako chceš byť s niekým, ale už nemôžeš, pretože sa tvoj život otočil niekam inam a vaše cesty sa už nestretávajú.V texte sa stretávajú hlboké myšlienky ako Podaj mi ruku, mám strach, že sa navždy stratím, ktoré okrem prvotnej “romantickej” myšlienky  vyjadrujú napríklad aj vzťah k bývalému spevákovi Igorovi, s ktorým sa nám tiež cesty už definitívne rozišli.” Celé turné sa taktiež zhoduje s názvom nového singlu a podčiarkuje tak nový štart kapely, ktorý nastal počas nedávnej výmeny speváka.

Roman pokračuje: “Pesnička vznikla už v lete, keď som si počas voľna medzi letnými festivalmi krátil čas nahrávaní nápadov na demo nahrávky. Text som písal spoločne so spevákom Robom, ktorý napísal slohy a ja som doplnil refrén. Celkom dobre sa dopĺňame a myslím, že z toho vznikol pekný výsledok.”

Skupina The Paranoid sa v rámci nového turné zastaví v mestách, ktoré vynechali počas svojho jarného turné. Preto sa v zozname objavili aj menšie mestá ako Poprad, Zlín, či Vrútky. Rozdielom bude aj zostava pred kapiel. Konkrétne na tomto turné doplnia tím kapely Mofokiller a Fictive Marry. S tými sa kapela pozná už dlhšie a preto sa rozhodli, že ich oslovia a dajú im priestor k získaniu nových fanúšikov. Okrem nového singla sa ľudia môžu tešiť aj na skvelú show, nový playlist, svetelnú show a spomínané predkapely.

O tom, či pôjde o jediné turné za najbližšiu dobu nám Roman odpovedal pohotovo: “Chystáme toho veľa, máme rozrobené pesničky a určite budeme aj veľa hrať. Všetko ale chce čas a informácie budeme vyhadzovať postupne. Už máme ale naplánovanú aj celú jar 2019, takže si myslím, že fanúšikov potešíme aj po novom roku.”

Nový videoklip “Posledná Noc” sa natáčal v priestoroch bratislavskej Refinery Gallery. Okrem zaujímavých dronových záberov bolo v klipe použité aj špeciálne osvetlenie od firmy soundandlight.sk

O produkciu a celé točenie sa postaral Jakub Valachovič (Gelding Studio) a strih mal na starosti basgitarista Patrik Sýkora. Nižšie Vám prinášame aj zábery z celého natáčania a promo fotky, ktoré nafotil dvorný fotograf kapely Wikes.

Informácie o kapele, koncertoch, či merch nájdete na www.theparanoid.sk.

“POSLEDNÁ NOC” TOUR 2018:

26.10 – BANSKÁ BYSTRICA /KLUB 77/
27.10 – ZLÍN /FÉNIX KLUB/
02.11 – POPRAD /ROCK FABRIC/
03.11 – TRNAVA /CITY CLUB/
09.11 – VRÚTKY /RC MLYN/
10.11 – OSTRAVA /BARRÁK MUSIC CLUB/
16.11 – PLZEŇ /DIVADLO POD LAMPOU/

–> SÚŤAŽ <–

Chceš vyhrať lístky pre seba a kamoša/kamošku na “Posledná Noc” Tour 2018 skupiny The Paranoid? S hudobným portálom MUSIC ZONE je to jednoduché! Stačí ak odpovieš na jednoduchú otázku: “KOĽKOKRÁT SA VO VIDEOKLIPE “POSLEDNÁ NOC” OBJAVILA SCÉNA S PADAJÚCIMI KONFETAMI?”. Odpovede posielajte na sutaz@music-zone.eu do  28.10.2018. Predmet mailu zadajte “POSLEDNÁ NOC”. Držíme palce!

To Top