Kapely

The Rising Sign predstavujú prvý singel z pripravovaného albumu

Indie rock alebo art rock nepatria u nás práve medzi tie najrozšírenejšie hudobné žánre. O to zaujímavejší by mohol byť nový album kvarteta The Rising Sign pre poslucháčov dychtiacich po novinkách.

Napriek tomu, že sa jedná už o druhý štúdiový zárez kapely, nemusíme sa o ňom báť hovoriť ako o ich debute. Výrazný žánrový posun, personálne zmeny v zostave kapely a predovšetkým fakt, že tento počin nevýjde len digitálne ale aj vo fyzickej verzii na vinyle a CD, pod štítkom rakúskeho hudobného vydavateľstva Mai Lei Bel, iba podčiarkujú toto tvrdenie.

Spevák Adam o pripravovanom albume hovorí: „Od čias albumu Moments Like This sa toho v kapele veľa zmenilo. Noví ľudia, nová energia. To isté platí aj o celkovom zvuku kapely. Zbavili sme sa akustických gitár a viac sme sa zaoberali experimentovaním. Nemali sme pred očami obraz výsledku, spoliehali sme sa na tvorivosť, ktorá akoby priplávala v pravý čas. Pracujeme ako jeden organizmus a vo výsledku je to nepopierateľne cítiť. Verím tomu, že tento album Vám dokáže ponúknuť hudobný zážitok, ktorý nečakáte, ale pozitívne Vás prekvapí.”

Vo štvrtok 29. augusta kapela vypustila do sveta prvú ochutnávku z ich pripravovanej novinky: „Bolo ťažké vybrať skladbu, ktorú zverejníme ako prvú,“ hovorí klávesák Michal. „Náš album bude z hľadiska hudobného materiálu veľmi pestrý a popretkávaný rôznymi žánrovými nuansami. Neradi by sme boli škatuľkovaní na základe prvej zverejnenej skladby. Napriek tomu sme sa rozhodli dať o sebe vedieť čo najhlasnejšie a tak výber padol na End Of Line.“

To Top