Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Thomas Puskailer prichádza s novou skladbou a srdcervúcim videoklipom

Spevák a hudobník Thomas Puskailer prichádza s novou piesňou. „Mier Našim Hriechom“ je výzvou na ochranu životného prostredia, na ktorú sa má zmobilizovať každý z nás! Klip k novinke nakrúcal v krásnom prostredí  Liptova, kde sa pohybujú aj medvede. Ekologický guru Thomas, ktorý aktuálne križuje celé Slovensko so svojim Eco Energy Tour, sa kvôli klipu spojil s organizáciou Greenpeace a Svetovým fondom na ochranu prírody WWF. Obe mu ochotne pomohli a udelili súhlas na zábery prírody. Pozrite si srdcervúci Thomasov pohľad na záchranu našej planéty! 

Hudbu aj text k skladbe “Mier Našim Hriechom“ napísal Thomas Puskailer sám. Anglický text následne pretextoval do slovenčiny legendárny Martin Sarvaš.

„Inšpiráciu som hľadal v živote a v momentálnom stave našej planéty. Robím hudbu a aj moju ekologickú osvetu a vidím, že to ľudí inšpiruje. Túto skladbu som mal  napísanú už dlhšie, lebo intenzívne vnímam, čo sa deje s našou planétou. Skladba je o odpustení, vinu na súčasnom stave životného prostredia má celá spoločnosť. Nemôžeme sa jeden na druhého hnevať. Musíme si navzájom odpustiť. Len tak veci napravíme a pocítime zmierenie. Malé činy vedú k veľkým. Každý osobne či na Slovensku alebo na celom svete sa môže pričiniť o zmenu. Zmena sa začína v každom z nás, začnime od seba,“ vyzýva Thomas Puskailer.

Reklama

Pieseň produkoval Luboš Brtáň, ktorý v ňom hrá aj na gitare. Luboš  pracoval s Thomasom už na slovenských na skladbách „Čakám Na Zázrak“ a „Kapučino“. O perkusie sa postaral David Juraj Raši, basgitaru má na konte Martin Kapusník. K novinke vznikol aj pôsobivý videoklip, ktorý sa nakrúcal dva dni na viacerých  miestach Slovenska.

„Tentokrát vybral režisér miesta, ktoré sú poznačené kalamitou alebo rozsiahlou ťažbou dreva. Sami sme boli prekvapení, kde všade a v akých množstvách sa rúbe. Nakrúcali sme na Smrekovici a to aj večer a na miestach, kde sa pohybujú medvede! Točili sme aj v Liptovskej Lužnej a v Dúbrave, ktorá je charakteristická mnohými lesnými potôčikmi,“ prezradil sympatický Thomas Puskailer.

Klip nakrútili tvorcovia zo spoločnosti  MOOVI, ktorí s Thomasom spolupracovali už na viacerých klipoch.  V poslednom sa snažili upozorniť na utečeneckú krízu, dnes je tu kríza klimatická a aj kríza hodnôt. Na scenári, réžii a strihu sa podieľal Jakub Krška. Za kamerou stáli kolegovia Šimon Klačko a Matej Andraško.

Reklama

„V klipe účinkujú dobré a zlé skutky. Ja, ako dlhoročný ekoaktivista reprezentujem tie nasledovaniahodné. Pomáhajú mi dobrí ľudia a dobrovoľníci z organizácií Greenpeace a WWF. Zlé činy sú zas reprezentované mohutným odlesňovaním, plastovým odpadom, znečisteným vzduchom a podobne. Nechceli sme na nikoho ukazovať prstom, preto sú obrazy v klipe viac abstraktné. Cieľom je zamyslieť sa. Chcel som v klipe ukázať aj to, ako bojujú ľudia s problémami vo svete. Tak sme to spojili. Má to väčší rozmer aj dosah. Je to aj návod, ako pomôcť v lokálnom prostredí,“ tvrdí Thomas.

Ekologický guru Thomas Puskailer sa kvôli záberom prírody spojil s organizáciou Greenpeace a Svetovým fondom na ochranu prírodyWWF. Obe mu s klipom ochotne pomohli a udelilisúhlas na svoj videomateriál.

„Greenpeace má vlastnú videobanku, z ktorej sa môžu videá po súhlase sťahovať a WWF nám poslal priamo niekoľko videí. Z nich sme si už potom vyberali, čo sa nám do klipu hodí. Zmyslom celého snaženia sa je ukázať, že malé činy vedú k veľkým. Že každý na celom svete sa môže pričiniť o zmenu. Ide to aj na Slovensku a ide to aj v zahraničí. Záver klipu má symbolizovať hľadanie ľudí, ktorí sú pre túto zmenu ochotní niečo spraviť. Keď sa za mnou v tme postupne rozsvietia viaceré svetielka, symbolizuje to nádej v dobrých ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí. A nie je ich málo,“ s nádejou uzatvára spevák a ekoaktivista Thomas Puskailer. 

Reklama

Populárny spevák, herec a moderátor Thomas Puskailer momentálne pracuje s Martinom Sarvašom a producentom Lubošom Brtáňom na novom – prvom slovenskom albume. Zároveň križuje celé Slovensko so svojim Eco Energy Tour a moderuje v televízii.

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama