Viac...

Tí, pre ktorých bol rok 2012 posledný…

Dovolil som si zhrnúť 5 najpodstatnejších úmrtí pre hudobný svet za rok 2012.

Whitney Houston

Vo veku 48 rokov nás 11. februára opustila rodáčka z ameriky, popová, R&B a gospelová speváčka Whitney Houston. Bola autorkou mnohých hitov a behom svojho života získala celkom 415 cien, medzi inými i dve ceny Emmy, šesť cien Grammy, tridsať hudobných ocenení Billboard a dvadsaťdva Amerických hudobných cien. Za svoj život predala viac ako 170 miliónov nahrávok a Guinnessova kniha rekordov ju v roku 2009 dokonca uviedla ako najviac oceňovanú umelkyňu všetkých dôb. 23.3.2012 informovali média o príčine smrti takto – po dávke drog, ktoré jej spôsobili zdravotné problémy, zaspala vo vani a vdýchla veľké množstvo vody ktorá mala za následok utopenie. 28.12.2012 zas oznámil súkromný detektív, že Whitney Houston bola zavraždená vymáhačmi, kvôli dlhom za drogy. Pravdu sa asi nikdy nedozvieme, ostáva však zrejmé, že zbytočnosť, zvaná “drogy” si vzali do svojej nebeskej kapely ďalšieho skvelého umelca.

Donna Summer


Vlastným menom LaDonna Adrian Gainesová, narodená 31. decembra 1948 ako jedno zo siedmych detí kresťanskej rodiny nás opustila 17. mája tohto roka (vo veku 63 rokov). Americká speváčka známa vďaka svojím hitom zo 70. rokov 20. storočia, často označovaná ako “kráľovná diskoték”. Za svoj život sa pohybovala nielen v disko štýle, ale okúsila i chuť R&B, rocku, či gospelu a práve v týchto štýloch získala mnoho cien Grammy. Predpokladá sa, že dokopy sa predalo vyše 120 miliónov jej albumov a singlov, čím sa zaraďuje medzi najpredávanejších umelcov. Podľahla zákernej rakovine.

Robin Gibb


Mladších z bratov Gibbsových z legendárnej “Bee Gees” nás opustil, kvôli nádoru na hrubom čreve. Ten mu bol úspešne odstránení, ale komplikácie sa zhoršovali, nakoniec i v polovici apríla upadol do kómatu, z ktorého sa na po niekoľkých dňoch prebral, nakoniec však 20. mája 2012 vo veku 62 rokov zomrel.

Jim Marshall


Taktiež často označovaný ako “The Father of Loud” sa dožil 88 rokov. Rodák z Kensingtonu, ktorý v detstve trpel tuberkulózou kostí a vačšinu detstva prežil v špeciálnom plastovom panciéri, vystriedal mnoho zamestnaný, keď ako 13 ročný odišiel zo školy za prácou (od pekára až po prácu v konzervárne). Veľmi rád čítal a tam nabral i technické skúsenosti, najmä študovaním inžinierskej literatúry. Od 14. rokoch stepoval a učil sa hre na bicie, ktorú neskôr od roku 1949 taktiež učil. Prevratné však v jeho živote bol jeho najdôležitejší krok a tým je Marshall Amplification, ktorý vyrábajú hudobné zosilovače. Opustil nás 5. apríla 2012.

Mitch Lucker

Ako posledného som si dovoliť uverejniť meno hudobníka, ktorého smrť sa ma najviac v tomto roku dotkla. Ide o Mitcha Luckera z deathcore-ovej kapely Suicide Silence. Kapela, ktorá je môjmu srdcu (hudobným štýlom) najbližšia si v poslednom čase získavala priazeň mnohých mladých i starších metalových fanúšikov. Nová odnož metalu zahrňujúcu brutalitu deathmetalu a techniku metalcore-u bola typická pre túto kapelu, doprovádzanú leadrom a charizmatickým spevákom s neuveriteľným hlasom Mitchom Luckerom. Tento mladý človek nás, jeho fanúšikov i svoju dcérku a ženu opustil počas helloweenskej noci. Mal len 28 rokov, keď stratil kontrolu nad svojou novou motorkou Harley Davidson a narazil do stĺpu verejného osvetlenia. Veľký šok pre celý metalový svet, veľká strata pre kapelu Suicide Silence, pre rodinu i pre blízkych…

Odpočívajte v pokoji

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.