Tieto pecky sme počúvali v 90. rokoch! Pamätáte si ich?

0
522
views

Pamätáte sa ešte na hity 90-tych rokov? Veríme, že určite áno, pretože skladby, ktoré si v článku pripomenieme, sú nezabudnuteľné! Vráťte sa na chvíľu do 90-tych rokov a vychutnajte si skladby, ktoré ste už možno dávno nepočuli!

1. E-rotic – Fred Come To Bed

Skupina E-Rotic vznikla v roku 1994. Prvý veľký hit skupiny bola skladba Max Don’t Have Sex With Your Ex. Na televíznych obrazovkách upútala skupina E-Rotic svojim klipom. Klip bol kreslený a obrazne vyjadroval dej odohrávajúci se v texte skladby.

2. Kelly Family – I Can’t Help Myself

The Kelly Family je hudobná skupina, pôvodne zložená z Barbary Ann Kellyovej, jej manžela Daniela Jerome Kellyho a ich detí.

3. Scatman John – Scatman’s World

John Paul Larkin, známy skôr ako Scatman John bol slávny džezový hudobník, ktorý dokázal vo svojej tvorbe spojiť scatový spev a pop. Jeho najznámejším medzinárodným hitom je skladba “Scatman (Ski Ba Bop Ba Dop Bop)” z roku 1994. Od detstva trpel zajakávaním. Neskôr rád hovorieval, že sa mu v živote podarilo zmeniť svoj najväčší problém na svoj najväčší klad. Počas života Scatman John získal za svoje albumy a single 14-krát zlato a 18-krát platinu.

4. Aqua – Barbie Girl

Aqua je dánska eurodance/dance-popová skupina, známa hlavne vďaka svojmu hitu z roku 1997 „Barbie Girl“. Skupina bola založená v roku 1989 a získala si veľký úspech počas druhej polovice 90. rokov. Skupina sa dostala do rebríčku UK Singles Chart s prvými tromi singlami.

5. Spice Girls – Wannabe

Spice Girls bola britská popová hudobná skupina. Vznikla v roku 1994 v Londýne. V skupine účinkovali Victoria Beckhamová, Mel B, Emma Buntonová, Melanie C, Geri Halliwellová. Preslávil ich už debutový singel – Wannabe z roku 1996.

6. Peter Nagy a deti- Mandarinka Darinka

Peter Nagy a deti: Výber je album s detskými piesňami, ktorý je výberom piesní z albumov Peter Nagy a deti a Hrajme sa na Petra. Album vydalo hudobné vydavateľstvo BMG v roku 1997 na CD.

7. Lunetic – Mama

Lunetic je česká hudobná skupina. Jej členmi sú Václav Jelínek, David Škach, Martin Kocián a Aleš Lehký. Skupina sa preslávila predovšetkým na konci 90. rokov 20. storočia. Hit “Mama” sa rýchlo uchytil a skupina Lunetic sa dostala na predné priečky českých hitparád. Táto obľuba trvala v rokoch 1998 – 2000, kedy kapela získala tretie miesto na Českom slávikovi.

8. Rednex – Cotton Eye Joe

Rednex je švédska techno/folk/bluegrassová skupina. Skupina sa stala populárnou vďaka ich najväčšiemu hitu „Cotton Eye Joe“. Hoci bola skladba extrémne populárna v Nemecku, kde si skupina drží rekord v najväčšom počte týždňov na 1. mieste v German Singles Chart s takými hitmi ako „Old Pop in an Oak“, „The Spirit of the Hawk“ a „Wish You Were Here“. „Cotton Eye Joe“ zostal jediným hitom skupiny Rednex v USA.

9. Martin Madej – Ferrari

Počkaj až prídem raz na ferrari, ako sa moje dievča zatvári? Možno sa bude krásne červenať presne jak ferrari, ja budem rád! Nezabudnuteľná pesnička, ktorú si spievali snáď všetky deti v 90-tych rokoch 🙂

10. Vengaboys – Boom, Boom, Boom, Boom!

Vengaboys je holandská tanečná skupina. Mezi jej najväčšie hity patria “We’re Going to Ibiza”, “We Like to Party” a “Uncle John from Jamaica”.

11. Eiffel 65 I’m Blue Da Ba Dee

„Blue (Da Ba Dee)“ je skladba talianskej eurodance skupiny Eiffel 65. Skladba bola vydaná v októbri 1998 ako hlavný singel z ich debutového albumu Europop (1999). Skladba sa stala najznámejším singlom skupiny, pričom dosiahla 1. miesto v mnohých krajinách ako Írsko, Spojené kráľovstvo, Holandsko, Francúzsko, Švédsko, Švajčiarsko, Nový Zéland, Fínsko, Nórsko, Austrália či Nemecko. Dosiahla tiež 6. miesto v americkom rebríčku Billboard Hot 100. Skladba bola v roku 2001 nominovaná na cenu Grammy v kategórii Best Dance Recording.

12. Ibrahim Maiga – Ibi Yoyo

Maiga prišiel do bývalého Česko-Slovenska v druhej polovici 80. rokov 20. storočia ako študent a následne získal miestne občianstvo. Rýchlo sa stal známym spevákom a hercom. Ovláda šesť jazykov. V júli 2013 sa mu narodila dcéra Fatim. Pripomeňme si jeho nezabudnuteľný hit Ibi Yoyo!

13. Britney Spears – Baby One More Time

Britney Jean Spearsová je americká speváčka, tanečníčka a herečka. Ako dieťa účinkovala v divadelných predstaveniach a televíznych reláciách. V roku 1997 podpísala zmluvu s vydavateľstvom Jive Records a vydala svoje prvé dva albumy …Baby One More Time (1999) a Oops!… I Did It Again (2000), ktoré obdržali medzinárodný úspech a v tých časoch patrili medzi najpredávanejšie albumy dospievajúcich sólo umelcov.

14. MC Erik & Barbara – Sen

Mc Erik & Barbara je názov dvojčlennej hudobnej skupiny, ktorá pôsobila v druhej polovici deväťdesiatych rokov a produkovala skladby v štýle eurodance a pop. Skupina bola založená v marci roku 1995, keď už nevystupovali so skupinou Maduar. Skupinu tvorili skladateľ a spevák Erik Aresta a speváčka Barbara Haščáková. V tom istom roku Erik a Barbara podpísali s firmou PolyGram zmluvu na vydanie troch albumov do roku 1997 a vydali prvý spoločný singel „I’m Free“, za ktorým nasledoval singel „U Can’t Stop“ a album s rovnakým názvom, ktoré sa stalo bestsellerom v celej Európe.

15. Noga & Skrúcaný – Dievča z Tokya

Miroslav Noga spolu so Štefanom vydali 4 hudobné albumy (Keby som bol detským kráľom, Bomba kšeft, Molotov koktejl, No Problem). V roku 1997 vydal sólový hudobný album Hra na telo.Albumy obsahujú plno nezabudnuteľných skladbieb ako Dievča z Tokya, Šipková ruženka, Ide ťava saharou a podobne.

Zabudli sme na niečo? Určite áno, pretože skladieb z 90-tych rokov bolo obrovské množstvo. Napíšte nám do komentárov aj Vašu obľúbenú skladbu!