Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Titulnú skladbu k muzikálu Snehová kráľovná naspievala Dominika Mirgová!

Na slovenskú scénu prichádza úžasný muzikál Snehová kráľovná Tajomstvo zrkadla. V hlavných úlohách budú hviezdiť speváci a herci Barbora Švidraňová, Darius Koči, Majo Labuda, Romana Dang Van či Lucia Vráblicová. Titulnú skladbu s názvom „Roztopím“ emotívne naspievala speváčka Dominika Mirgová. Nenechajte si ujsť premiéru muzikálu 8. decembra v Eurovia Aréne ŠH Pasienky v Bratislave. Potom sa muzikál vyberie za fanúšikmi po celom Slovensku!

Prekrásny rodinný muzikál na motívy Hansa Christiana Andersena je o sile lásky a priateľstva, ktorá dokáže roztopiť aj zamrznuté srdce a prebrať ho znova k životu. Slovenskí tvorcovia sa na jeho tvorbu odhodlali pred rokom a pol.

„Podnetom boli naše deti, okolie a dlhodobé vyhľadávanie nejakej kultúry. Takej tej hmotnej, reálnej. Aj keď sa to na prvý pohľad možno nezdá, deti sú presýtené televíziou, kinami a rozprávkami v nich. Doslova prahnú po zážitkoch, dobrodružstve, hudbe, po naozajstnom speve naživo a toto všetko im dokáže priniesť len kvalitný muzikál,“ prezradil Braňo Jančich, producent muzikálu. 

Reklama

Libreto k muzikálu napísala Miroslava Váhovská, Maja Glasnerová a Peter Oravec. Réžiu má na konte Peter Oravec. V hlavných úlohách sa predstavia speváci a herci Barbora Švidraňová, Darius Koči, Majo Labuda, Romana Dang Van či Lucia Vráblicová. 

„Hlavných predstaviteľov do muzikálu sme vyberali pocitovo, samozrejme s vedomím, že každý z nich je dobrý herec a spevák. No hlavné slovo malo srdce, ktoré je aj pointou nášho muzikálu,“ konštatuje Braňo Jančich.

Hudbu k muzikálu zložili Kari Kimmel a Tomi Popovič. Texty piesní napísal Marián Brezáni. Titulnú skladbu s názvom „Roztopím“ emotívne naspievala Dominika Mirgová.

Reklama

„Som veľmi rada, že ma Tomi Popovič oslovil naspievať titulnú skladbu k muzikálu.  Tomi je podľa mňa hitmaker a skvelý muzikant. Stretli sme sa v štúdiu a vznikla z toho úžasná skladba Roztopím, z ktorej sa veľmi teším. Mojim snom bolo vždy  zahrať si v muzikáli, čo sa mi síce ešte nepodarilo, ale tak zatiaľ spievam aspoň titulnú skladbu,“ hovorí sympatická Dominika Mirgová.

V muzikáli Snehová kráľovná sa musí odvážna Gerda vydať na dlhú cestu po zamrznutej krajine, aby našla a oslobodila svojho kamaráta Kaja. Toho odviedla Snehová kráľovná do svojej ríše snehu a ľadu. Gerda cestou zažije veľa dobrodružstiev a napriek dlhej púti sa nevzdáva nádeje, že svojho kamaráta opäť uvidí. 

Nenechajte si ujsť premiéru muzikálu 8. decembra v Eurovia Aréne ŠH Pasienky v Bratislave. Potom sa muzikál predstaví po celom Slovensku od Prešova až po Šaľu.

Reklama

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ – TAJOMSTVO ZRKADLA

06.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Hlohovec
10.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Michalovce
13.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Stará Ľubovňa
14.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Prešov
15.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Košice
17.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Poprad
18.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Ružomberok
19.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Martin
21.12.2019 – Snehová Kráľovná – muzikál / Myjava
16.01.2020 – Snehová Kráľovná – muzikál / Levice
17.01.2020 – Snehová Kráľovná – muzikál / Nové Zámky
19.01.2020 – Snehová Kráľovná – muzikál / Banská Bystrica
20.01.2020 – Snehová Kráľovná – muzikál / Nitra
22.01.2020 – Snehová Kráľovná – muzikál / Trenčín
23.01.2020 – Snehová Kráľovná – muzikál / Považská Bystrica
24.01.2020 – Snehová Kráľovná – muzikál / Prievidza

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama