Zaujímavosti

Tomáš Pastrňák má nový singel s názvom Adél

Chytľavá skladba nabitá pozitívnou energiou dostala aj svoj videoklip, v ktorom okrem Tomáša Pastrňáka účinkuje aj tanečnica Kateřina Kertisová, ktorá stvárnila rolu Adél.

Scény ku novej skladbe a videoklipu sa točili na niekoľkých miestach Prahy a v Mníšku pod Brdami. Na videoklip dohliadal režisér Tomáš Krejčí, ktorého rukami prešlo už množstvo videoklipov českých i slovenských hudobných interpretov.

Mali sa brať. Prišiel však lockdown. Z ničoho nič ostali ďaleko od seba. Zamknutí v iných mestách, v iných krajinách, za to však v rovnakej situácii. Ulice sú prázdne a svadba v nedohľadne. Tak takto nejako by sa dal, aj vzhľadom k súčasnému dianiu, opísať dej nového videoklipu českého pesničkára Tomáša Pastrňáka.

„Vyzerá to, akoby sme tušili, že sa blíži doba, kedy bude možné využívať moderné technológie inak, než sme boli doposiaľ zvyknutí,“ hovorí autor piesne Tomáš Pastrňák a dodáva: „Adél, ktorá v závere klipu berie do ruky telefón a spúšťa svadobný videohovor so svojím ženíchom, sa tak čoskoro
môže stať realitou.“

Adél je druhým singlom z Pastrňákom pripravovaného tretieho albumu. Producentom piesne je jeho spoluhráč HerrDZ, ktorý sa zároveň postaral o aranžmány a natočenie nástrojových partov. Za bicie sa usadil slovenský bubeník a perkusionista Vladimír “Sully” Sivčo.

Točilo sa v štúdiu Randal Factory v Seredi. Nahrávku mixoval Boris Carloff. Finálna zvuková podoba piesne bola dotvorená v Spojených štátoch u masteringovej legendy Vlada Mellera, ktorý má na svojom konte také mená ako Pink Floyd, Michael Jackson, Beyoncé, Michael Bublé a mnoho ďalších. Produktom tejto aktívnej a atraktívnej cezhraničnej spolupráce sa tak stala svieža, ľahko zapamätateľná pieseň so silným melodickým potenciálom a tendenciou usadiť sa v pamäti mnohých poslucháčov.

To Top