Zaujímavosti

Tomáš Pastrňák natočil na Islande atmosférický videoklip k singlu Lodička

Optimistický pesničkár Tomáš Pastrňák vydáva videoklip k novej skladbe Lodička. S režisérom Tomášom Krejčím natočili na Islande citlivý príbeh vykreslený na pozadí divokej prírody. Pieseň vznikla pod producentským vedením Borisa Carloffa a je prvou lastovičkou z pripravovaného albumu. Novinka je dostupná na viacerých digitálnych platformách.

Nová nahrávka sa pohybuje na vlnách predstavivosti. Lodička je o hľadaní a komunikácii v povrchných, blízkych, vzdialených, ale i bližších, než vzdialených vzťahoch. Oceán symbolizuje nekonečnú a nevyspytateľnú sieť, v ktorej sa človek môže neraz veľmi ľahko utopiť, ak nie je schopný plávať, či sa aspoň plaviť. „Videoklip je parafrázou na utápanie sa v mori sociálnych sietí. Som vďačný, že mi Tomáš Pastrňák umožnil natočiť práve tento videoklip na Islande, kde sila prírody znamenite podčiarkuje tému tejto piesne,“ komentuje spoluprácu režisér Tomáš Krejčí. 

Tomáš Pastrňák strávil na Islande približne štyridsať hodín a za tú dobu stihol úctyhodné množstvo vecí. „Okrem natáčania, presunu na lokácie, rýchleho jedla a krátkeho spánku som narazil na päť vecí, ktoré som nikde inde na svete nevidel a to som už toho precestoval pomerne dosť“, hovorí Pastrňák a dodáva: „Čierny piesok na pláži, ľadové kryhy plávajúce v mori, tulene na dohľad a tak trochu i na dosah, na nebi polárna žiara a dole krajina takmer bez stromov. Takýto Island si uchovám v pamäti.“ Divoká príroda, teplota okolo 5 stupňov Celzia, začínajúca jeseň a silný vietor. Takéto podmienky panovali na ostrove bičovanom Golfským prúdom počas filmovania.

Tomáš Pastrňák je večným optimistom, na svet nazerá s humorom a nadhľadom. Svoje dielo tvorí spoločne s básnikom Igorom Malijevským, ktorý pre neho píše väčšinu textov. Vysmiaty pesničkár doposiaľ vydal dva albumy a pozvoľna kráča k tomu tretiemu, ktoré by mohlo uzrieť svetlo sveta už na budúci rok. Úzko spolupracuje s producentom Borisom Carloffom. Na živých vystúpeniach ho ľudia môžu stretnúť v doprovode multiinštrumentalistu HERRDZa.

To Top