Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

TOME & Vintage boyz vydávajú novú skladbu chcel by som sa narodiť skôr

Žijeme v dobe technológií a sociálnych sietí ktoré nám vedia uľahčovať náš život. Avšak aké sú nedostatky dnešnej modernej doby? TOME mladý spevák a skladateľ spolu so svojou kapelou Vintage boyz kritizuje novodobý svet sociálnych sietí, trendov ale aj dnešnú mainstreamovú hudobnú scénu.

Je mnoho ľudí ktorí otvoria facebook ,instagram či tik tok,  hneď ráno keď sa zobudia , následne ho pozerajú cestou do práce,  otvoria si ho aj v práci keď majú pauzu, potom keď prídu domov , a najsmutnejšie je že majú potrebu mobil otvárať aj v spoločnosti svojich priateľov.

Dnešné deti si radšej zahrajú hry online ako keby sa von stretli a zahrali si futbal alebo schovávačku, v puberte dievčatá začnú pridávať takmer polonahé fotky aby získali viacej followerov a chlapci si dokážu na internete pozrieť za hodinu toľko nahých tiel čo môj dedo videl za celý život. Hnevá ma že mladí ľudia prikladajú sociálnym sieťam až takú veľkú váhu a menej si všímajú skutočný okolo seba. Hovorí autor piesne TOME.

Skupinu TOME &  Vintage Boyz  tvoria mladí chalani z Liptova  ktorých spája najmä rocková muzika. Ich hudba ponúka surové kritické texty o dnešnej dobe ale aj texty o bežných veciach ako je láska.

Moderný mladistvý prejav dopĺňa starý rock n rollový Vintage zvuk. Speváka Tomáša Mikulku môžete spoznať aj s talentovej súťaži Československá Superstar ktorej sa zúčastnil v roku 2019 a prebojoval sa až do top 20ky.

Zostavu Vintage Boyz tvoria : Dominik Lysý na elektrickej gitare , Andrej Kelčík na basgitare, Dominik Sojčák za bicími, a Tomáš Mikulka (TOME) za mikrofónom tiež s elektrickou gitarou. TOME & Vintage boyz  rozbiehajú spoločný projekt ktorý mali v pláne vydávať už minulý rok no kvôli lockdownu nebolo možné nahrávky a klipy dokončiť. Tento rok sa však môžete tešiť na ich ďalšie počiny ktoré spolu s nimi pripravuje Juraj Strásky v štúdiu imagine v Žiline kde bola nahratá aj najnovšia vydaná skladba Chcel by som sa narodiť skôr.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...

Kapely

Nový videoklip bardejovskej kapely NIEčO NAVYšE sa dostal na verejnosť. Skladba s názvom Ako film dostala svoj vizuál, s ktorým sa po dlhšej pauze kapela pripomína...

Zaujímavosti

Čerstvá elektro-popová tanečná novinka Mirror od nórskej speváčky Sigrid nenechala na svoje spracovanie dlho čakať. Zopár dní po vydaní ju vo svojej verzii ponúka...

Novinky zo sveta hudby

Katarína Knechtová predstavuje nový tanečný letný hit! Skladba „Rezonancia“ sa nahrávala v niekoľkých fázach v Katkinom domovskom štúdiu Basement. Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok je autorkou...