Zaujímavosti

Tomi Sučik o speváckych šou: Hudobník musí ostať sám sebou

Hľadanie vlastnej cesty, po ktorej človek môže kráčať pevným krokom, je často zložité. V umeleckej branži to platí viacnásobne. Sny versus očakávania vytvárajú pavučinu takmer nekonečných otázok. Spevák Tomi Sučik, známy aj zo šou československá Superstar, či ako zverenec Majka Spirita v Hlase Česko-Slovenska, spieva v novom singli This Way práve o všetkom, čím si duša mladého hudobníka musí prejsť… 

Kasting, jedno kolo, druhé kolo…, veľkolepé finále… Státisíce pred televíznymi obrazovkami, záujem médií, prvé koncerty a fanúšikovské šialenstvo s tým spojené. Po rokoch hľadania spôsobu, ako naštartovať kariéru, sa zrazu život zmení z večera do rána. Sen sa začína plniť, ale otázka znie – za akú cenu? Každá minca má dve strany a to platí aj pre hudobný priemysel! Nekompromisná lavína povinností sa zastaviť nedá a na rad prichádza realita. Vyrovnať sa s ňou dá často mladému človeku poriadne zabrať. Tomi Sučik by o tom mohol prednášať, pretože tento príbeh pozná z obidvoch strán barikád. „Keď sa môj najlepší kamarát dostal do absolútneho superfinále Superstar, začal som mať pocit, že strácam najlepšieho kamoša, hoci on si to priznať nechcel. Lietal len medzi povinnosťami, trpel nespavosťou a prestával mať čas na najbližších. Toto všetko si však po rokoch uvedomil, ale až keď sa situácia upokojila,“ reagoval Tomi Sučik. 

Skladba This Way je plná otázok. Kto sme? Kam patríme? Čo všetko sme ochotní obetovať pre úspech? Tomi Sučik má v tom dnes jasno. Nikdy sa nedá vyhovieť každému tak, aby boli spokojní všetci, preto je dôležité, aby človek nestratil samého seba. „V klipe chodím z miesta na miesto a hľadám si cestu k niekomu. Na konci dňa si však uvedomím, že stále som to len ja, koho nachádzam,“ vysvetlil pointu svojho v poradí deviateho klipu Tomi.

Po vlastnej skúsenosti so Superstar, či Hlasom Česko-Slovenska sa naučil brať tieto šou s nadhľadom a nepreceňuje ich, práve naopak. Upozorňuje len, aby sa mladí speváci a speváčky nenechali v šoubiznisovej bubline vyviezť privysoko, lebo stačí málo a krehký svet slávy sa môže zrútiť skôr, ako by v ňom stihli zapustiť pevné korene. „Presvedčiť ľudí o speváckych kvalitách mimo súťaže je veľká výzva a tvrdý oriešok pre všetkých účastníkov týchto šou. Od finalistov sa veľa očakáva a nie každému sa podarí presvedčiť o ich skutočných kvalitách. Úprimná skromnosť, triezvosť a súdnosť by súťažiacich nemala nikdy opustiť. Treba si uvedomiť, že každá šou je len „šou“, ako to už nesie aj vo svojom názve,“ dodal s úsmevom Tomi.

Hudbu k skladbe This Way zložil talentovaný gitarista slovenského pôvodu žijúci v Londýne s umeleckým menom Martinni Roško. Hoci pôvodne ju na koncertoch hrali v unplugged verzii, v štúdiu Mariána Čekovského jej v spolupráci s producentom Markom Bröstlom dali skvelý letný final, ktorý viacero poslucháčov prirovnalo k slovenskému Justinovi Timberlakeovi.

To Top